Pazartesi , Temmuz 22 2024

Hayatlara Dokunmaya Devam Ediyorlar

Yaklaşık 13 yıldan bu yana her hafta kermes düzenleyerek elde ettikleri gelirleri engelli vatandaşlara, eğitime ve ihtiyaç sahibi kadınlara yardım edebilmek için kullanan “Fethiye Evi Gönüllüleri” hayatlara dokunmaya devam ediyor

Fethiye’den başlayan ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yardım eli uzatan “Fethiye Evi Gönüllüleri” eğitime, kadına ve engelli vatandaşlara yönelik yardım faaliyetleriyle birçok kesime örnek olmaya devam ediyor. Her hafta Perşembe günü Fethiye Evi önünde düzenlenen kermeste kadınlar kendi yaptıkları yemek ve tatlıları satarak gelir elde ediyor. Kermeste geleneksel düğün yemeklerinden etli nohut, etli kuru fasulye, tavuklu pilav gibi yemekler satılırken, kurabiye, kek gibi tatlılarda satılıyor.

Fethiye Evi Gönüllü Kurucusu ve aynı zamanda emekli öğretmen olan Nesrin Saatcı, gazetecilere yaptığı açıklamada:

“Perşembe kermesimizde yemek bölümü aynı. Burada amacımız köy düğünlerimizdeki geleneksel yemeklerin burada her Perşembe pişmesi. Bazen özel bir yemek koyuyoruz ama pasta, kurabiye çeşitlerimiz çok arttı. Bunu ihtiyaçlı kadınlarımız yapıyor. Sadece biz burada yemek pişiriyoruz, diğer ürünleri kadınlarımız yapıyor, biz onlara paralarını veriyoruz. Onlara topluma kazandırmak istiyoruz, bir kadını ayakta durmasını sağlıyoruz. Yaklaşık 13 yıldır biz aynı işleri yapmaya devam ediyoruz. Amacımız eğitime, engelliye ve kadınların hayatına dokunmak. Stant arkasındaki arkadaşlarımızın hepsi gönüllü arkadaşlarımız ve Perşembe günü yağmur, çamur, sıcak olsun biz buradayız. Köy düğünü yemeklerimiz; 1 hafta nohutlu et 1 hafta kuru fasulyeli et, keşkeğimiz ve tavuklu pilavımız var” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

METE VE OTGÖZ, “STATLARI MODERNİZE EDİYORUZ”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın …