Çarşamba , Mayıs 29 2024

Göktepe, “Hayatın Her Alanında Kadınlarımız Var”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Göktepe, “Kadınlara yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu, artık kadınlarımızın baş tacı edilmesi gerektiğini söyledi.   8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Fethiye Şehir Merkezi, Cumhuriyet, Taşyaka, Babataşı, Göcek, Foça, Paspatur, Patlangıç, Karaçulha, Esenköy, Çatalarık mahallerinde bulunan bayan esnaları tek tek ziyaret ederek karanfil dağıttı.

“HAYATIMIZDAKİ EN DEĞERLİ VARLIK KADINLARIMIZ OLMALI”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe,  Halk ve vatandaşlar tarafından İksirci Tezcan olarak bilinen Tezcan Göktepe bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Fethiye İlçesi sınırları içindeki bayan esnaflara karanfil dağıttı. Yıllardır kimsenin ziyaret etmediği bayan esnafları ve personellerini Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe (İksirci Tezcan) tek tek işletmelerinde ziyaret etti. Çok memnun olduklarını söyleyen bayan esnaflar, “Hayatın içindeyiz ama bu güne kadar hatırlanmamıştık. Yeni Esnaf Odası Başkan Adayı İksirci Tezcan  Göktepe hatırladı. Bizi unutmayıp bizimle çalışmalarına başladığı için ayrıca teşekkür ederiz” dediler.

Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarından olduğunu dile getiren Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahip olduğun belirtti. Dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildiğini kaydeden Göktepe Türk kadınının, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün gayret ile dünya milletlerine örnek olduğunu söyledi.

Göktepe, konuşmasının devamında ise “Toplumsal hayatta önemli roller üstlenen kadınlarımızın hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sevgi ve hoşgörü ile yetiştirdikleri nesillerin mutluluklarının ve başarılarının ilk şartıdır. Kadınlarımız milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi, siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedirler. Kadınlarımız, iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok hissettirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız. Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında, hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başlamalarını görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor. Bu duygularla ülkemizde kadınların şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyelerinin anlatılması temennisi ile yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; sevginin, şefkatin ve özverinin karşılığı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Seydikemer “Bi Dünya Çocuk” İle Şenlenecek

İlçemiz Seydikemer Esnaflarından Murat YAYA’nın kardeşinin açmış olduğu “ Özel Seydikemer Bi Dünya Çocuk Kreş …