Pazar , Kasım 28 2021
Anasayfa / Anasayfa / FETHİYE PLAJLARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

FETHİYE PLAJLARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde tatil için gelen tatilciler ölüdeniz plajına akın etti.

Hava sıcaklığının 35, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü Ölüdeniz’de vatandaşlar ve turistler, serinlemek için sahilleri tercih etti.

Ölüdeniz Mahalesi’ndeki dünyaca ünlü Kumburnu ve Belceğiz plajına giden vatandaşlar yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Jandarma Trafik ekipleri trafiğin akışını kontrollü olarak sağlandı.

Ölüdeniz’e gelen tatilciler, Belceğiz ve Kumburnu plajlarında denize girip kumsalda güneşlendi,.

Macera tutkunları ise bin 965 rakımlı Babadağ’dan yamaç paraşütü yaparak, Ölüdeniz’in eşsiz güzellikteki manzarasını izleme fırsatı buldu. Yamaç paraşütlerinin gökyüzündeki görsel şovu ise sahilde güneşlenen vatandaşlarca ilgiyle izlendi.

Fetop Başkanı Bülent Uysal, Bayramın ikinci gününde Fethiye’de ciddi bir yoğunluk yaşandı. İlçedeki otellerdin birçoğunda yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldığını söyleyen Uysal, “Şu anda yoğunluk güzel ama bayram tatilinin 9 gün olmaması bayramın ardından bir düşüşe neden oldu. Bayramda tatile çıkmayanların da bayramdan sonra tatili için Fethiye’yi tercih edeceklerini düşünüyoruz” dedi.

Uysal, ilçede tatil köylerinden, 5 yıldızlı otellere ve butik, pansiyon otellere her keseye uygun seçeneklerin bulunduğunu ifade etti.

 

About egegazetesi

Check Also

90.000 KG KATYONİK POLİELEKTROLİT ALINACAKTIR

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca  90.000 KG katyonik polielektrolit …