Perşembe , Mayıs 23 2024

Büyük Samanlık Hizmete Başladı

Geçen yıllara göre birçok değişiklik yapılan Büyük Samanlık Plajı yeni yüzüyle hizmete girdi. Fethiye Kaymakamlığı tarafından Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilen Büyük Samanlık Plajında restoran bölümlerinden, iskelelere kadar birçok alan yenilendi. Kaliteli bir hizmet verilen plajda, özel bireyler içinde “Engelsiz Plaj” alanları oluşturuldu. Fethiye Kaymakamlığı tarafından geçtiğimiz yıl  Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilen Büyük Samanlık Plajı yeni sezonda hizmet vermeye başladı. Engelsiz Plaj olarak da hizmet veren Büyük Samanlık Plajı, kaliteli, uygun fiyatlı ve hijyenik bir hizmet anlayışı ile misafirlerine kapılarını açtı.

Büyük Samanlık Plajında büyük adımların atıldığını söyleyen Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve Büyük Samanlık Plajı Sorumlusu Alpaslan Selçuk, plajın elektrik ve arıtma tesisi sorunun en kısa zamanda çözüleceğini belirtti. Ayrıca tesiste çalışanların Turizm Lisesi Mezunu kişilerden ve mesleğe yeni adım atan stajyer öğrencilerden oluştuğunun da altını çizdi. Kaliteli, uygun fiyatlı ve hijyenik bir hizmet vermek istediklerini kaydeden, “Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve Büyük Samanlık Plajı Sorumlusu Alpaslan Selçuk, “Öncelikle 2021 yaz sezonunun Fethiye’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Fethiye Kaymakamlığı tarafından okulumuza tahsis edilen Büyük Samanlık plajında daha çok ürün kalitesi ve kaliteli bir hizmet vermek istiyoruz. Bununla ilgili olarak yaptığımız en önemli çalışmalardan bir tanesi tesisimize arıtma tesisi kurma çalışması… Ayrıca büyüklerimizin de katkısı ile plajımıza elektrik getirmeye çalışıyoruz. Çok kısa bir zamanda elektrik sorunu da çözülecek. Fethiye’nin en güzel lokasyonlarından yarımada bölgesindeyiz. Büyük Samanlık Plajı olarak yarımadadaki hizmet ve fiyat anlamında çok önemli bir tesisiz. Çünkü biz öncelikle Fethiye halkına hizmet edeceğiz. Yine yerli turistlere hizmet edeceğiz. Bizim buradaki çalışanların hepsi Turizm Lisesi Mezunu çocuklar. Yine aynı zamanda mesleğe yeni adım atan stajyer öğrencilerimiz meslek öğrendiği bir tesisiz. Okulumuz aynı zamanda plajımızın ocağı oluyor. Bizim en büyük amacımız kaliteli, ucuz ve hijyenik bir hizmet vermek. Misafirlerimizi pandemi döneminde hijyenik ve sağlıklı bir şekilde plajımızda ağırlayacağız. Bütün misafirlerimizi Büyük Samanlık Plajımıza davet ediyoruz. Burada kaliteli hizmet alıp, huzur bulacaksınız” dedi.

Engelsiz Plaj Olarak Hizmetteyiz

Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve Büyük Samanlık Plajı Sorumlusu Alpaslan Selçuk, “Özel bireyler bizim hassasiyetimiz. Çok önemli bir detay. Biz hizmet ettiğimiz Büyük Samanlık Plajımızda özel vatandaşlarımız için engelsiz bir plaj hedefledik. Bununla ilgili olarak da denize ulaşıncaya kadar özel yollarımız yapıldı. Denize de rahat girip çıkabilmek içinde rampa yaptırdık. Engelsiz plaj olmak için. Böyle bir hizmetimiz var bunlar bizim hassas noktalarımız. Herkesin böyle duyarlı olmasını rica edeceğim. Bizde devlet kurumu bir okul olduğumuz için bu tarz çalışmalarda rol model olmak zorundayız” diye konuştu.

Özel Projelere Yer Veriyoruz

Alpaslan Selçuk, “Bizim okulumuzun özel eğitim sınıfı var. 7 tane özel öğrencimiz var. Bakanlığımızın açmış olduğu eğitimde iyi örnekler projesine bizde bir projeyle bu yarışmaya katıldık. Özel eğitim öğrencilerimiz ile bir video klip çektik. Tohumlar fidana fidanlar ağaca diye. Ve bununla ilgili olarak da çocuklarımıza plajımızda 10 tane günlük ağacı diktirdik. Bu günlük ağaçlarımız o çocuklarımıza ait, onların isimleri asıldı. Güzel bir çalışma oldu. Onlarda burada kendi isimlerini yaşatacaklar. Bu vesile ile özel eğitim öğrencilerimize doğa sevgisini de aşıladık. Çok değerli çok özel bir proje oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Bakanlığımızla birlikte güzel bir projeye imza atmış olduk. Biz bütün çalışmalarımızı ülkemiz için yapıyoruz. Bu anlamda öğretmen arkadaşlarım çok değerli güzel projeler üretiyorlar. Ben okul müdürü olarak onlara sadece liderlik yapmaya çalışıyorum. Güzel şeyler oluyor ve olmaya da devam edecek. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Arıtma Tesisi Kuracağız

Okul Müdürü Selçuk, “Bizim şehirden uzak bir plajımız var yarım adamızda. Dolayısıyla bizim buradaki fosseptik atıklarımız vidanjörler ile çekiliyordu. Oda aynı zamanda bir maliyet gerektiriyor. Bizde sonuçta gelir elde etmemiz gerekiyor kaliteli hizmet sunmak için. Geliri de nasıl elde edeceğiz? Öncelikle maliyetlerimizi düşürmemiz gerekiyor ki o zaman daha iyi kar elde edebilelim. Bu anlamda biz bir 750 kişilik bir paket arıtma tesisi kuruyoruz. Yani biz burada atıklarımızı arıtma tesisimizde arıtarak tesisimizde dikmiş olduğumuz fidanların ve ağaçların sulanmasında kullanacağız. Geri dönüşüp yapıp doğaya geri kazandıracağız. Bu bize ne katacak. Biz plaj olarak Mavi Bayrak almak istiyoruz. Mavi Bayrak içinde gerekliliklerden bir tanesi de bu arıtma tesisiydi. Bir taşla iki kuş vurmak istiyoruz. Hem tesisi kurarak çevre kirliliğini önlemiş olacağız hem de Mavi Bayrak alacağız. Bununla ilgili olarak okulumuzun usta öğreticileri şuanda Antalya’da Bronz ve Gümüş Bröve cankurtaran eğitimi almak gittiler. Çünkü insan sağlı her şeyden önemli… Biz engelsiz bir plaj olalım diyoruz. Aynı zamanda da insan sağlığını en önde tutan bir plaj alacağız. Dolayısıyla plajımızın rutin olarak ilaçlaması da yapılıyor. Burası bir plaj olduğu için cankurtaranda olması gerekiyor. Biz iki tane cankurtaran eğitimi alması için personelimizi gönderdik. Onlarda Cumartesi günü eğitimlerini tamamlayıp Pazartesi günü görevlerinin başında olacaklar” dedi.

Bütün Detaylar Düşünüldü

Selçuk; ‘’Her anlamda biz bütün detayları düşünüp insan sağlığını ve iş güvenliğini ön planda tutaraktan tabi ki pandemi koşullarını salgın sürecini de dikkate alaraktan bütün detayları düşünüyoruz ve yerine getirmeye çalışıyoruz. Çünkü biz burada hizmet üretiyoruz. Kaliteli hizmet yaratmaya çalışıyoruz. Bir marka değer olmak istiyoruz. Bunun içinde sağ olsun başta Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat olmak üzere Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Faruk Kaya, Belediye meclisi ve sivil toplum kuruluşları bizlere çok fazla katkı sağlıyor. Biz onlarla birlikte güzel şeyler yapıyoruz. Çünkü biz bize destek veren insanları mahcup etmemek için onlarla birlikte bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bizim başarımız Fethiye’nin başarısı olacak. Bize katkı sağlayan, inanan ve güvenen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Fethiye’mize Hayırlı Olsun

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ise, “Plajda önemli değişiklikler oldu. Sizlerin de bildiği gibi geçen yıl açıldı. Kaymakamlığımız tarafından Turizm Otelcilik Okuluna tahsis edilmişti. Biz iktidar olarak da bu konuda çok titiz çalışıyoruz ki özellikle Fethiye’deki vatandaşlarımız uygun fiyata, temiz koylardan yararlanabilmesi için. Bununla ilgili biliyorsunuz ki Karaotta belediyemize tahsis edilen yer vardı. Birde burası var. Bunlar hem Fethiye’ye örnek tesisler hem de öğrencilerin yetiştiği yerler. Bir eğitim tesisi deyip de geçmemek lazım.  Sıradan bir yer değil. Gerçekten çok emek sarf edilmiş. Tesis güzelleşmiş. Arıtma tesisi de yapıyorlar. Plaj çok güzel temizlenmiş. Bütün köşkler hazır. İnşallah Fethiye’mize ve memleketimize hayırlı olur. Misafirlerimizde iyi bir ortamda ağırlama şansı buluruz diye düşünüyorum” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

“Çok Güzel Bir Proje Yapacağız”

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Değirmenbaşı Konaklamasız Orman Parkı’nın işletme ihalesi gerçekleştirildi ve …