Cuma , Haziran 21 2024

Bu Kez “Mehmetçikler” İçin Kontak Çevirdiler

Nif Motosiklet Kulübü üyeleri kontaklarını bu kez Afrin Harekatındaki Mehmetçikler ve geçtiğimiz günlerde şehit olan Dalaman’lı  Uzman Onbaşı Fuat Demir için çevirdiler.

Fethiye’nin Nif Mahallesindeki 53 motosiklet tutkunu Afrin Harekatındaki Mehmetçiklere destek amacıyla, geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda çıkan çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit olan Uzman Onbaşı Fuat Demir’in Dalaman’daki baba ocağına gitmek için tur düzenledi. Sabahın erken saatlerinde Nif Mahallesinden çıkan motosiklet kulübü üyeleri Türk bayrakları ile donattıkları motosikletleri ile ilk olarak Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtına geldiler. Burada saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşını söyleyen grup üyeleri Şehit Uzman Onbaşı Fuat Demir ve tüm şehitlerimiz için Kuran’ı Kerim Tilaveti okuyup dualarda bulundular.

Daha sonra motorları ile konvoy eşliğinde şehir turu atan Nif Motosiklet Grubu üyeleri, şehit Uzman Onbaşı Fuat Demir’in Dalaman İlçesinin Gürleyik Mahallesindeki baba ocağına taziyeye gittiler.

Afrin Harekâtındaki Mehmetçiklere destek amacıyla bu turu düzenlediklerini söyleyen Nif Motosiklet Kulübü üyesi Ali Arsal, “Mahallemiz halkından oluşan motosiklet tutkunları olarak sabahın erken saatlerinde köyümüzden yola çıktık. 50’nin üzerinde arkadaşımızla bu turu düzenliyoruz. Bu etkinliğimizi Afrin Harekatındaki Mehmetçiklerimize destek vermek ve onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla düzenledik. Buradan çıkarak geçtiğimiz günlerde Afrin Harekatında canını bu ülke için siper eden ve şehit olan Uzman Onbaşı Fuat Demir’in baba ocağına giderek taziyede bulunacağız. Yolculuk etabımız yaklaşık yüz elli kilometre sürecek” dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …