Cuma , Haziran 21 2024

8 Ocak 2018 de Seçim Yapacak

 

2014 yılı Nisan ayında kurulan ve bir kuruş parası dahi olmadan tutmuş olduğu kiralık binada esnafların ve yönetim kurulunun maddi ve manevi destekleri ile her türlü zorluğu yenerek verdiği hizmet kalitesini de  ISO 9001 kalite belgesi ile belgeleyecek olan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası  Başkanlığı  8 Ocak 2018 de seçim yapacağını duyurdu.

Kurulduğu günden bugüne kadar Esnafların iyi ve kötü gününde yanında yer alan Oda Başkanı Harun Sağır  ” kendi isteği ile yönetimden feragat eden Hasan Baykal arkadaşımız hariç diğer arkadaşlarımızla  aynı kadro ile yola devam edeceğiz”dedi. 2017 yılının son yönetim kurulu toplantısında seçim kararlarını açılayan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır yapmış olduğu açıklama da:  4 yılda bir yapılması gereken genel kurulla ilgili olarak oda yönetimi toplanıp seçim kararı aldık. Odamızın kurulduğu 2014 yılının mayıs ayında Birlik başkanımız ve diğer 20 oda başkanımızı ve kaymakamımızı o dönemde esnafımızdan aldığımız plastik sandalyelerde karşılayan bu yönetim kurulu,  üç buçuk yılda odamızın hizmetlerinin yanı sıra GEKA’dan almış olduğumuz teknik ve proje destekleri, 6 defa Kosgeb kursu düzenleyerek 170 kişinin destek almasını sağlamak üzere verdiğimiz sertifika, yaklaşık 250 esnafımızın hijyen belgesini alması için düzenlediğimiz hijyen kursları,  450 esnafımızın basit usul muhasebesinin tutulduğu, sigortalarının tutulduğu, bir kalemi bile olmadan mobilya bilgisayar ve her türlü donanımın hizmet vermek üzere bugün hazır bulunmasına vesile olan, 0 km odaya bir araç kazandıran ve tüm yaptığı hizmetleri de GEKA tarafından  ISO 9001 belgesi alan ve verdiği kaliteli hizmeti belgelemek için süreci başlatan bu yönetim kuruluna bugüne kadar göstermiş oldukları sabır ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm esnaflarımıza odamıza göstermiş oldukları teveccüh, odamızın kurulmasından bugüne kadar göstermiş oldukları özveriye teşekkür ediyorum. Odamızın 8 ocak 2018 tarihinde genel kurulu var. Buradan tüm esnaflarımızı genel kurulumuza katılmak üzere davet ediyorum ve genel kurul kararını hep birlikte açıklamış bulunuyoruz.  Bizler yönetim ve denetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte yine hep birlikte bu göreve esnaflarımızın destekleri ve önerisiyle talibiz. Sadece yönetim kurulumuzdan ve odamızın kurucular kurulunda görev almış ve bu dönem yönetim kurulunda yaptığımız her karara birlikte imza attığımız ve üç buçuk yılda uyumlu bir şekilde çalıştığımız Hasan Baykal arkadaşımız yönetim kurulundan feragatini istedi. Kendisine bu güne kadar yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Seçimler gelip geçer. Biz yine aynı çarşıda yüz yüze gelip birbirimizin çayını içeceğiz.  Diğer aday veya aday olacak arkadaşlarımızla güzel bir seçim dönemi geçiririz. Bizlerin bugüne kadar yapmış olduğumuz işler ortada. Esnaflarımıza bunları anlatmaya devam edeceğiz. Aynı göreve yine talibiz. Ben tüm Esnaflarımıza Genel Kurulun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, teşekkür ediyorum, dedi.

About egegazetesi

Check Also

TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi Bölgenin Deniz Eğitim Üssü Olmaya Devam Ediyor

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Kıyı ve Deniz Merkezi, Fethiye Belediyesi iş birliğiyle …