Cuma , Ağustos 19 2022
Anasayfa / Anasayfa / Zabıta Haftası Kutlamaları Başladı

Zabıta Haftası Kutlamaları Başladı

Fethiye Belediyesi Zabıta ekipleri 1-7Eylültarihleri arasının Zabıta Haftası olması nedeniyle Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenledi.  Törende Atatürk Anıtı önüne çelenk sunan Zabıta Müdürü Sadık Bağlan, “Zabıta teşkilatı, her koşulda devletine bağlı milletimizin birlik ve beraberliği ile adalet ve güven, doğruluk ve dürüstlük, huzur ve sukunet, şeffaflık ve tarafsızlık, insan haklarına ve çevreye saygı, kalite ve verimlilik, şehir kültürünü oluşturmak ve korumak, katılımcılık, yardımseverlik ve halkımızın sağlığı için her geçen gün hizmet kalitesini artırarak vatandaşlarımızın huzur ve esenliği için, güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam balanı oluşturmanın haklı gururu ile fedakarca çalışmaktadır” dedi.

Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya başlanan Zabıta Haftası, Fethiye’de de Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan, Zabıta ekipleri ve bazı belediye personelleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan törende Atatürk Anıtına Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan tarafından çelenk sunuldu. Daha sonra Zabıtanın önemine ilişkin açıklamada bulunan Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan, Zabıta teşkilatı, her koşulda devletine bağlı milletimizin birlik ve beraberliği ile adalet ve güven, doğruluk ve dürüstlük, huzur ve sukunet, şeffaflık ve tarafsızlık, insan haklarına ve çevreye saygı, kalite ve verimlilik, şehir kültürünü oluşturmak ve korumak, katılımcılık, yardımseverlik ve halkımızın sağlığı için her geçen gün hizmet kalitesini artırarak vatandaşlarımızın huzur ve esenliği için, güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam balanı oluşturmanın haklı gururu ile fedakarca çalışmaktadır” ifadelerinde bulundu.

Bağlan açıklamasının devamında, “1826 yılında ihtisap nazırlığı olarak kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin en eski, en köklü teşkilatlarından biri olsan, kent huzurunun daimi koruyucuları, toplum sağlığı ve güvenliği için 7/24 görevi başında olan, zabıta teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü, her yılın 1-7 Eylül tarihleri arasında Zabıta haftası olarak kutlanmaktadır.

Yerel yönetimler hizmet kolunun öncü görevlerini  yürüten teşkilatımız, kendi görevleriyle ilgili görev, yetki ve sorumluluklarını ilgili kanun ve yönetimlere dayanarak icra ettiği gibi kamu adına kendi görev tanımı olsun ya da olmasın durum tespiti yaparak ilgili kuruma bildirmekte, birliktelik ve bütünlük anlayışı içinde kentin sorunlarının çözümüne önemli katkılar sağlayarak görevlerini sorumluluk duygusuyla yerine getirmektedir. Zabıta teşkilatı, her koşulda devletine bağlı milletimizin birlik ve beraberliği ile adalet ve güven, doğruluk ve dürüstlük, huzur ve sukunet, şeffaflık ve tarafsızlık, insan haklarına ve çevreye saygı, kalite ve verimlilik, şehir kültürünü oluşturmak ve korumak, katılımcılık, yardımseverlik ve halkımızın sağlığı için her geçen gün hizmet kalitesini artırarak vatandaşlarımızın huzur ve esenliği için, güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam balanı oluşturmanın haklı gururu ile fedakarca çalışmaktadır. Kent yaşamımızda başınıza istemediğiniz herhangi bir olay geldiğinde ilk aradığınız kişiler olan başta Fethiye Belediyesi zabıta teşkilatımız olmak üzere ülkemizin dört bir yanında  özverili bir biçimde çalışmalarına  devam eden tüm zabıta teşkilatımızın 195. Kuruluş yıl dönümünü canı gönülden kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Ebediyete intikal eden değerli meslektaşlarımızı  unutmadığımızı, onları rahmet ve hürmetle andığımızı belirtmek isterim.

Ayrıca, görevlerimizi yerine getirirken bizlere 5 yeni araç ile 8 yeni motosiklet alarak desteklerini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan en büyük destekçimiz Belediye Başkanı Sayın Alim Karaca ya bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …