Salı , Haziran 28 2022
Anasayfa / Anasayfa / Yılsonu şenliğine yoğun ilgi oldu

Yılsonu şenliğine yoğun ilgi oldu

Fethiye Gazi İlkokulu 1/B sınıfı öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı yılsonu şenliğine yoğun katılım oldu. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’ndeki şenliğe veliler yoğun ilgi gösterirken, öğrenciler sık sık alkışlandı. 1/B sınıfı öğretmeni Hatice Karakan öncülüğünde hazırlanan yılsonu etkinliğine Fethiye BİLSEM Kurum Müdürü Vildan Alp, Gazi İlkokulu Müdür Yardımcıları Mehmet Arslan, Halil Nuri Dontlu, Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Akyürek, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylendiği etkinlikte konuşan Sınıf Öğretmeni Hatice Karakan; “Yılın emeklerini öğrencilerimiz bu etkinlikte ortaya koydular. Velilerimizin desteği ile güzel bir yıl geride kaldı” ifadelerinde bulundu. Etkinlikte Bilim Sanat Merkezi müzik yetenek alanı proje öğrencileri Mehmet Akyüz, Ada Şanlı, Gülenay Güneş, Yaren Deniz Küçükdöğerli, Danışman Öğretmen Aslı Özabalı Gökçeaslan rehberliğinde “Geçmişe dinlet, geleceğe söylet” projesi kapsamında 1/B sınıfı öğrencileri harika bir konser sundular. 60-70’ler dönemi şarkılarının seslendirildiği konser adeta ayakta alkışlandı. Etkinlikte ayrıca Annelerle Oğulları, Babalarla Kızları birbirlerine şiirler okuyup, şarkılar söylediler. Duygusal anların yaşandığı bu anın ardından öğrenciler, şiirler okuyup, tiyatro ve monologlarla etkinliği sürdürdü. Programda Fethiye Belediyesi Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Tunç, Filiz Gümüş Iltar eşliğinde sazı ve sözüyle türküler söylerken, Ali Tunç bazı öğrencilerle de düet gerçekleştirdi. Gazi İlkokulu 1/B sınıfının yılsonu etkinliği baştan sona yoğun alkış aldı.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …