Pazartesi , Eylül 26 2022
Anasayfa / Anasayfa / Üst Üste Yenilgiler Üzüntü Yarattı

Üst Üste Yenilgiler Üzüntü Yarattı

  1. Lig 3. Grupta mücadele eden lider Fethiyespor’da ilk kez evinde 3 puan birden kaybetmenin üzüntüsü yaşanıyor. Lacivert Beyazlılar İçel İdmanyurdu yenilgisini Mardin 1969 karşısında iyi sonuç alarak telafi etmek istiyor. Fethiyespor Profesyonel Şube Sorumlusu Cem Tufan, beklenmedik bir yenilgi aldıklarını belirterek; “Takımımızın oyununu bozulan zemin etkilemiştir. Bu bir mazeret değil. Takımımızda eksikler vardı. Sonuç olarak hala lideriz ve Mardin deplasmanından kazanarak döneceğiz. En kısa sürede kaybettiğimiz puanları telafi edeceğiz. Bu maçta hakem faciası yaşandı” dedi.
  2. Lig 3. Grupta Esenler Erokspor yenilgisinin ardından evinde de İçel İdmanyurdu’na 2-1 yenilerek son 2 haftada 6 puan kaybeden Fethiyespor, 46 puanla liderliğini sürdürürken, kaybettiği puanları telafi etmek için Mardin 1969 Spor maçı hazırlıklarına başladı. İçel İdmanyurdu Teknik Direktörü Ender Alkan saha içinde, bazı İçel İdmanyurdu yöneticileri ve tribün liderinin Fethiye Kapalı Tribününde maçı germek için yaptıkları çabaların, Fethiyespor’un sahadaki mücadelesini etkilerken; ara dönemde Fethiye Şehir Stadı zemininin iyileştirme çalışmalarının sonuç vermemesi, sahanın ağır ve aşırı kumlu olması da takımı oldukça etkiledi. Fethiyespor’un Muhammed’in golüne Alihan ile cevap verdikten sonra konuk teknik direktörün yanı sıra yönetici Vedat Çoban’ın Fethiye yedek kulübesinin yanına kadar gelerek hakemlere tepki göstermesi hem tribünü hem de saha içini gerdi. Hakem, Ender Alkan’ı kırmızı kartla oyun dışı yaparken; sahadan çıkmaması, kalmak için direnmesi ve Vedat Çoban’ın da aynı şekilde itirazları saha içini karıştırdı. Futbolcular birbirine girerken; hakem bu kez Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal ve İçel yöneticisi Vedat Çoban’ı da 4. Hakemin uyarısıyla kırmızı kart ile saha dışına gönderdi. Oyun yaklaşık 10 dakika dururken, Ender Alkan ve Vedat Çoban güvenlik görevlileri tarafından sahadan güçlükle uzaklaştırıldı. 90 dakikanın sonunda Fethiyespor 2-1 yenilirken; taraftarları futbolcuları alkışlayıp, “Bu sene şampiyon Fethiye” diye bağırdılar. Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel maç sonunda açıklama yapmazken, Fethiyespor Profesyonel Şube Sorumlusu Cem Tufan; “Takımımızın oyununu bozulan zemin etkilemiştir. Bu bir mazeret değil. Takımımızda eksikler vardı. Sonuç olarak hala lideriz ve Mardin deplasmanından kazanarak döneceğiz. En kısa sürede kaybettiğimiz puanları telafi edeceğiz” dedi. Tufan; “İyi oyun oynadık. Hedefimiz bu değildi ama bu takım hala 3 puan öndeyiz. Ben futbolcu kardeşlerime güveniyorum. Herhangi bir sıkıntısı yok. Bugünde oyun olarak kötü bir oyun değildi. Sizde gördünüz. Adam geldi bir atakta bir gol oldu. Futbolda bunlar var ama biz önümüze bakıyoruz. Hala lideriz, hala öndeyiz. Allah nasip ederse biz bu işi başaracağız. Bunun ötesi yok. Kimse karamsarlığa bürünmesin biz bu işi halledeceğiz. Bu şehir bu şampiyonluğu tadacak. Gideceğiz Mardin’e hatalarımızı telafi edeceğiz. Önümüze bakacağız nelerde hata yapıyoruz diye. Moral bozukluğumuzdan başka hiçbir sıkıntımız yok. Ben taraftarlara da teşekkür ediyorum. Takımı maç sonunda motivasyonlu şekilde kulübe aldıkları için. Bunlarla şampiyon olacağız biz. Biz bunu çok istiyoruz, takım çok istiyor. İstemek başarmanın yarısıdır inşallah başaracağız” dedi.

“TAHRİK OLMADIK”

Cem Tufan “Rakibin tahrik etmelerine karşı oyuna gelmeyen taraftarlarımızın olgun davranışı için yine ayrıca teşekkür ediyorum.  Olsun onlar bize orda daha kötüsünü yaptılar. Üste çıkmaya çalışıyorlar ama Bu memlekete gelen gözlemcisi, hakemi mesela bugün burada bir hakem faciası vardı.  Ondan daha büyüğü kırmızı alan dediğimiz yere girilmemesi gereken yerde, bir sürü rezillik oluyor. Kendi evimizde bunlara engel olamıyoruz maalesef. Biz hedeflediğimiz noktaya bakıyoruz, başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

“HAKEMLER KÖTÜ YÖNETTİ”

Kırmızı kartla sahadan atılan Genel Kaptan Nacit Çatal, hakemlerin maçı kötü yönettiğini ifade ederek; “Oyunu germek için ellerinden geleni yaptılar. Hiçbir şey bitmiş değil. İlk kez evimizde kaybettik. Üzgünüz. Futbolcularımız bu kaybı telafi edeceklerdir” şeklinde konuştu.

“NASİP DEĞİLMİŞ”

Fethiyespor’un orta saha oyuncularından Talha Mayhoş, maç sonrası “Yapabilecek bir şey yok. Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Atabilirdik. İnşallah Mardin maçında telafi edeceğiz” dedi.

“İYİ MAÇ YÖNETMEDİ”

İçel İdmanyurdu Teknik Direktörü Ender Alkan, oyundan atıldığını ifade ederek; “Hakem iyi maç yönetmedi. Sahanın zeminine rağmen çok iyi mücadele ettik. İyi bir takımımız ve yönetimimiz var. İnanmış bir şehrimiz var. Bu oyuncu arkadaşlarımız başta Özkan olmak üzere çok iyi mücadele ettiler. Rakip futbolcular da böyle sahaya rağmen yaptıkları mücadeleden dolayı onları da kutluyorum. Maçın centilmence geçtiğini düşünüyorum. Evet bazı tatsızlıklar oldu. Maç bitti, herşey bitti. Futbol dostluk, kardeşlik, fakat zemin çok kötüydü, kumdu. Oyuncu arkadaşlara sorabilirsiniz. Zemin her iki takımı da etkiledi. Fethiye için de zor olmuştur. Biz iyi oynayan bir takımız. Kazanacak mücadeleyi göstermek lazım. Lig bitmedi. İnşallah hedefimiz bir üst lige çıkmaktır. Ya direk, ya da play-off. Maç maç bakacağız. Önümüzdeki hafta da kazanacağız” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Karaca, “Onlar unutsa da biz onları unutmayacağız”

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Alzheimer Derneği işbirliğinde birçok hayırseverin yardımlarıyla Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi hizmete …