Pazartesi , Eylül 26 2022
Anasayfa / Anasayfa / Ucuz Elektrik İçin İmza Kampanyası

Ucuz Elektrik İçin İmza Kampanyası

İktidara yakınlığı ile bilinen Doğu Perinçek’in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisinin Fethiye İlçe Teşkilatı “Ucuz Elektrik ve Güvenlik İçin Kamulaştırma” talebi ile imza kampanyası başlattı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önündeki imza kampanyası etkinliğinde gazetemize açıklama yapan Vatan Partisi İlçe Başkanı Aydın Şimşek, “ Yapmış olduğumuz bu imza kampanyası elektriğe yapılan zamlardan dolayı zarar gören esnafımızın, vatandaşlarımızın sesini hükümete duyurmak için yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı elektriğe yapılan zamların yüksekliğini iktidara ulaştırabilmek için Fethiye’de imza kampanyası başlattı. “Ucuz Elektrik ve Güvenlik İçin Kamulaştırma” talebi ile başlatılan imza kampanyasında vatandaşlara üzerinde “Elektrik Dağıtımı Kamulaştırılsın”, “Ucuz Elektrik Verilsin”, “Zamlar Geri Çekilsin” yazılı broşürlerde dağıtılırken, kampanyaya ilgi yoğun oldu. İmza kampanyasının gerekçeleri broşürde ayrıntılı şeklide anlatılırken, tek çözümün kamulaştırma ve ucuz enerji için komşularla iş birliği olduğu öneriliyor. Halkın Türk bayrağı altında haklı eylemlerini başarısı için sorumluluk üstleniyoruz. Elektirik dağıtımı kamulaştırılsın. Ucuz Elektrik verilsin. Zammlar geri çekilsin” ifadelerinde bulunan Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı Aydın Şimşek şöyle konuştu.

“ Yapmış olduğumuz bu imza kampanyası elektriğe yapılan zamlardan dolayı zarar gören esnafımızın, vatandaşlarımızın sesini hükümete duyurmak için yapılmaktadır. İmza kampanyamızı “Ucuz Elektrik Ve Güvenlik İçin Kamulaştırma” sloganı ile yürütüyoruz. Vatan Partisi’nin politikası özelleştirmeden yana değil, kamulaştırmadan yanadır.  Fethiye’de Aydem şirketi otuz kuruşa almış olduğu elektriği, vatandaşlara iki TL ye satmaktadır. Hükümetimiz beş tane zincir markete fahiş fiyat uyguladığı için ceza yazdı. Köprülerde fahiş fiyat uygulandığı için köprülere ceza yazıldı. Ama Aydem ve benzeri elektrik şirketlerine yapmış oldukları fahiş fiyattan dolayı ceza uygulanmadı.  Ya bu Aydem ve benzeri elektrik şirketleri uygulanan zamları geri çekmeli ya ceza yazılmalı ya da vatandaşlara bu fark kadar katkı yapılmalı. Fethiye turizmiyle, tarımıyla ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Yaz ayları yaklaştı. Otelcilik ve pansiyon sektörü klimalarını otomatikman çalıştırmak zorunda oldukları için, elektrikten büyük zarar görecekler. Mecburen konaklama fiyatlarında bir artış söz konusu olacak. Böylece Fethiye’nin gelir kaynağı olan turizm baltalanmış olacak. Bundan Aydem de zarar görecek.  Keza Karaçulha, Çamköy gibi seraların çok olduğu mahallelerde çiftçiler elektrik zamlarından dolayı seralarını kapatıyorlar. Kampanyamız 10 gün boyunca Beşkaza Meydanı’nda devam edecek. Vatandaşlarımızı elektrik zamlarının geriye alınması için başlatmış olduğumuz imza kampanyasına davet ediyoruz.”

About egegazetesi

Check Also

Karaca, “Onlar unutsa da biz onları unutmayacağız”

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Alzheimer Derneği işbirliğinde birçok hayırseverin yardımlarıyla Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi hizmete …