Salı , Haziran 28 2022
Anasayfa / Anasayfa / Uçurtma Şenliği’ne Yoğun Katılım Oldu

Uçurtma Şenliği’ne Yoğun Katılım Oldu

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen çevre haftası programı “Gaza Basma Pedala Bas” ve “Uçurtma Şenliği” etkinlikleri ile devam etti. Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ve birçok sporsever, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nden (FBKM) Şehit Fethi Bey Parkı’na bisiklet ile geçtiler. Uçurtma Şenliği’ne Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da katılım sağladı.

Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Uçurtma Şenliği, Şehit Fethi Bey Parkı’nda yapıldı. Kaymakam Alper Balcı ve Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, “Gaza Basma Pedala Bas” etkinliğinin ardından Şehit Fethi Bey Parkı’na geçiş yaptılar. Şehit Fethi Bey Parkı’nda gökyüzünü dolduran yüzlerce uçurtma renkli görüntüler ortaya çıktı. Uçurtma Şenliği’nde Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da uçurtma uçurdular. Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından öğrencilere ödüller takdim edildi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Karaca, minik misafirlerinin fotoğraf çektirme isteğini de kırmadı.

SÖYLEŞİLER YAPILDI


Uçurtma Şenliği’nin ardından İklim Aktivistleri ve Kent Çöpçüsü söyleşileri yapıldı. Söyleşilerin bunlarla sınırlı kalmadı. Şehit Fethi Bey Parkı’nda gün boyu devam eden etkinlikler, DEKAMER Deniz Kaplumbağaları Hastanesi / Denizlerin ve Canlıların Korunması söyleşisi ile devam etti.

MİNİKLER KUŞ CENNETİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Söyleşi programının ardından Kuş Gözlem Etkinliği, Çalış’taki Kuş Cenneti’nde gerçekleştirildi. Minik öğrenciler Kuş Cenneti’ne götürüldü. Bu alan ve kuşlarla ilgili minik katılımcılara bilgiler aktarıldı.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …