Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Anasayfa / Tatbikatlar ve Eğitimler Sürüyor

Tatbikatlar ve Eğitimler Sürüyor

Fethiye Belediyesi, Fethiye MAG AMESAR Mahalle Afet Gönüllüsü Acil Müdahale Ekibi işbirliğinde çeşitli okullarda, mahallelerde ve çeşitli kurumlarda Afet Farkındalık Eğitimleri verilmeye devam ediliyor. Fethiye Belediyesi aynı zamanda Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarının bilinirliğini arttırmak amacıyla sosyal medya ile sms üzerinden duyurular yaptı ve kamu kurum kuruluşlarına, derneklere, okullara bilgilendirme afişleri astı.

Fethiye MAG AMESAR Afet Farkındalık Eğitmenleri ve Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi M. Serhat Karagöz tarafından verilen eğitimler, okullarda devam ediyor. Bu kapsamda Fethiye Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri, çalışanları ve kursiyerlerine,  Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik Afet Farkındalık eğitimleri verildİ.

EĞİTİM SETLERİ VERİLİYOR, TOPLANMA ALANLARI BİLGİLENDİRİLMESİ YAPILIYOR
Okullar yanı sıra 12 Mahalle Muhtarına ulaşılarak Afet Eğitimi Bilgilendirme ve Eğitim Setleri Dağıtımları yapıldı. Yılsonuna kadar Fethiye’nin tüm mahallerine ulaşılarak eğitim setleri dağıtımı ve eğitimlerin devam edileceğini söylendi. Aynı zamanda Fethiye Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi ve bileşenleri ile birlikte Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarının bilinirliğini arttırmak amacıyla gerek sosyal medya gerekse iletişim ağları üzerinden muhtarlara ve vatandaşlara konumları ulaştırıldığı açıklandı. Fethiye Belediyesi ekiplerince kamu kurum ve kuruluşlarına, derneklere, okullara Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını belirtir matbu afişler asıldı.

TATBİKATLAR DÜZENLENDİ
Fethiye Belediyesi ve MBB Fethiye İtfaiye Grup Amirliği işbirliği ile İtfaiye personelleri tarafından Fethiye MAG AMESAR Mahalle Afet Gönüllüsü Acil Müdahale Ekibi gönüllülerine yönelik Yangın eğitimi ve itfaiye hakkında, Fethiye Orman işletme Müdürlüğü tarafından ise Orman yangınları ile mücadele eğitimleri ve uygulamalı tatbikatları düzenlendi. Fethiye MAG AMESAR Mahalle Afet Gönüllüsü Acil Müdahale Ekibi, 2021 yılı içinde yeni gönüllülerine üçüncü kez 36 Saatlik Hafif Arama Kurtarma eğitimi vererek Fethiye Belediyesi Bünyesindeki Eğitimli Gönüllü Sayısını 65 kişiye çıkarttığını açıkladı.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …