Perşembe , Ekim 6 2022
Anasayfa / Anasayfa / Seydikemer’e 29 Yıl Sonra Kar Yağdı

Seydikemer’e 29 Yıl Sonra Kar Yağdı

Seydikemer’in şehir merkezi 29 yıl aranın ardından beyaza büründü. Kent merkezine yağan kar, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgası, Seydikemer’in yüksek kesimlerinde olduğu gibi şehir merkezinde de etkili oldu.

Gece saatleri itibariyle başlayan kar yağışı şehir merkezini beyaza bürüdü. 29 yıl sonra yağan karı gören vatandaşlar önce şaşkınlık yaşayıp daha sonra yağan karın keyfini çıkardılar. Bu tarihi anı ölümsüzleştirmek isteyen bazı vatandaşlar fotoğraf çekerken kimi vatandaşlar da kar topu oynayarak eğlendi.

Evlerin ve binaların çatılarının da beyaza büründüğü Seydikemer’deki manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar; “Seydikemer adeta tarihi bir ana şahitlik ediyor. En son 29 yıl önce şehir merkezine kar yağmıştı. Sabah uyanıp pencereden dışarı baktığımızda Seydikemer’in beyaza büründüğünü gördük. 29 yıl aranın ardından çocuklarımız da Seydikemer’e kar yağdığını gördüler” dediler.

Öte yandan Seydikemer Belediyesi ekipleri, ilçede etkili olan kar yağışı dolayısıyla gece gündüz sahada çalışıyor. Vatandaşların ulaşımda aksaklık yaşamaması ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla çalışan ekipler, ulaşıma kapanan yolları tekrar açıyor.

About egegazetesi

Check Also

Karayiğit “Yeni Uygulama Ziraat Odalarını Devre Dışı Bırakıyor”

1 Ekim tarihi itibari ile Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvurularının e- Devlet üzerinden yapılmaya başlaması …