Pazartesi , Aralık 5 2022

Serkan Özdemir Dinaric Ralli’den Zaferle Ayrıldı

Avrupa Ralli Kupası’nın Yunanistan’dan sonra koşulan ikinci yarışında da Anlas- Spormoto KTM sporcusu Serkan Özdemir kendi sınıfında birinci olarak  Avrupa Ralli Kupası’ndaki üstünlüğünü sürdürdü.

Yunanistan’da yapılan Hellas Rally’de aldığı birinciliğin ardından Avrupa Ralli Kupası’nda ikinci yarış olan Dinaric Rally’e hazırlanan Serkan Özdemir, avantajını bu yarıştan da zaferle ayrılarak sürdürmek istedi. 21-28 Ağustos tarihleri arasında Hırvatistan ve Bosna Hersek’te düzenlenen Dinaric Rally tıpkı Hellas Rally gibi kırıcı zemini ve hem pilotu hem motosikleti hem de lastikleri zorlayan bir dayanıklılık yarışı olarak tanınıyor. 5 gün süren ve 1700 kilometre uzunluğundaki ralliye Anlas Capra X Rally lastikleri ile donanmış bir KTM 890 ADV R ile katılan Serkan Özdemir, ilk gün kısa mesafeli hız ortalaması düşük ve dik iniş çıkışların olduğu etapta navigasyon sorunları yaşayarak grubunda ikinci sırada finiş görmesine karşın ertesi günü geçilen 350 kilometrelik etapta birinciliğe yerleşmeyi başardı. Üretildiği tarihten bu yana testlerini yaptığı ve mühendislerle bire bir çalışarak geliştirdiği Anlas Capra X Rally’i çok iyi tanıyan Serkan Özdemir, her yarışta daha da alıştığı KTM 890 ADV R ile yarışın geri kalan etaplarında da FIM M6 sınıfında en iyi zamanları  yaparak ülkemize Hellas Rally’den sonra bir birincilik kupası daha kazandırmayı başardı.

Yarışın geri kalanında ufak tefek sorunlar yaşamasına rağmen, mekanik bilgisi ve anında müdahaleleri ile yarıştan kopmayarak zirvede kalan Serkan Özdemir böylece Avrupa Ralli Kupası’nda (Tout Terrain Rally Cup) büyük motosikletlerin yarıştığı FIM M6 kupasında şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Şampiyonanın üçüncü yarışı olan Romanya Ralli’sinin iptali ve yerine yapılacak olan yarışın henüz belli olmaması nedeniyle şampiyonluk şansı çok yüksek olan Serkan Özdemir FIM M6 sınıfında şampiyonluğun en büyük adayı.

Daha önce kariyerinde defalarca Türkiye Enduro Şampiyonluğu, Transanatolia Rally cup şampiyonluğu ve Dakar Rally tecrübesi bulunan Serkan Özdemir, günlük hayatımızda gezi için kullanılan büyük ve ağır motosikletlerin olduğu sınıfta Anlas Capra X Rally ve KTM 890 ADV R ile müthiş işlere imza atmaya devam ediyor.

About egegazetesi

Check Also

Bulk Fit: Lanie Delphin Works a Private, Inexpensive Dating Service in West Massachusetts

The small variation: Lanie Delphin is actually a down-to-earth matchmaker with 15 years of expertise assisting …