Cuma , Mayıs 20 2022
Anasayfa / Anasayfa / Şehitlerin Mezarı Başında Dualar Okudular

Şehitlerin Mezarı Başında Dualar Okudular

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında; Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı ve Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Fethiye asri mezarlığındaki Şehitlerimiz ile Şehit Jandarma Er Selim Faki’nın ailesine ziyaret gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü’nü kutlamak ve şehitlerimizi anmak amacıyla Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ünal Bingül, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Mesut Akdülger ve denetimli serbestlik personeli ile birlikte Fethiye Asri Mezarlığında Şehitlerimizin kabirlerinde anma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte dualar edildi ve Kuranı kerim okundu. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ünal Bingül başkanlığındaki heyet daha sonra, Şehit Jandarma Er Selim Faki’nın ailesini yaşadıkları evde ziyaret ettiler.

“Türk Milleti Asker Millet Olarak Tanınmaktadır”

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Bingül açıklamasında “Dünya üzerindeki her millet değişik meziyetleri ile anılmaktadır. Türk milleti de tüm dünyada var olan milletler arasında asker millet olarak tanınmaktadır. Bunun sebebi binlerce yıldır birçok saldırıdan kurtulmayı, savaşarak var olmayı başarmış askerlik üzerinde üstün meziyetleri olmasıdır. Bizler dâhil Milletimizin her bir ferdi daha önce defalarca olduğu gibi gerektiğinde vatanı için bir an bile düşünmeden canını verebilecek kabiliyettedir. Halen dünya orduları tarafından kullanılan çeşitli askeri terimler, askeri taktikler ordumuzun, milletimizin eseridir. Bu nedenle askerlik ve vatan savunmasında can vererek en yüksek mertebe olan şahadet mertebesine erişmek milletimiz tarafından kutsal sayılmıştır. Bizlere tevdi edilmiş en kıymetli görev olan gazilerimiz ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan şehit yakınlarımıza hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek, hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyor, bulunduğumuz makamlarda görevlerimizi ifa ediyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesi ile minnet ve şükranlarımızı iletmek için Şehidimiz Selim Faki’nın kıymetli ailesine bu ziyareti gerçekleştirdik. Vatanımızı ve milletimizi korumak için gözünü bile kırpmadan cepheden cepheye savaşarak yurdumuzu kurtaran, Çanakkale Savaşında askerlerine, “Ben Size Savaşmayı Değil Ölmeyi Emrediyorum” diyerek, dünyanın en donanımlı ordularını yenen, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşları ile Çanakkale’de, Yemen’de, Kurtuluş Savaşında, Terörle Mücadelede, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da ve şu anda sayamadığımız bütün cephelerde şehitlik mertebesiyle şereflenmiş tüm şehitlerimizi 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyorum, Ruhları Şad olsun” dedi. Duygulu anların yaşandığı ziyarette; Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ünal Bingül tarafından şehidimizin ailesine çeşitli hediyeler takdim edildi.

About egegazetesi

Check Also

Çocuk Evlerinden Yaza Merhaba Pikniği

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Fethiye Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından …