Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / Şair ve Yazarların Akyaka Buluşması

Şair ve Yazarların Akyaka Buluşması

Muğla ve ilçelerinde yaşayan şair, yazar ve ressamlar Akyaka’ da kahvaltıda bir araya geldi. Fethiye Edebiyat Grubu’nun öncülüğünde FETAV, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Fethiye Eğitim Kültür Sanat Topluluğu ve Günce Yayınları tarafından düzenlenen ve 40  civarında sanatçının katıldığı buluşma önceki Akyaka Orman Kampı Kafe Restaurant’ta yapıldı.

Fethiye ağırlıklı olmak üzere Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Akyaka, Yatağan ve Muğla merkezden katılan şair, yazar ve sanatçılar hem kahvaltıda birbirleriyle tanışma fırsatı buldu hem de bundan sonraki etkinliklerde daha sık bir araya gelme, diğer şehirlere açılma ve hatta soydaş ülkeler başta olmak üzere yurt dışında daha geniş okur kitlesine ulaşma olanakları görüşüldü. Muğla’da yaşayan şair ve yazarların tek çatı altında toplanması hususunda çalışmalar yürüten ve bu konuda büyük mesafe kat etmiş olan geçen dönem CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil de katıldı.

Yeni kitapları yayınlanan şair ve yazarlar için söyleşi ve imza günleri programı da yapılan buluşmada çevredeki tarihsel ve mitolojik yerlere de ziyaretler yapılması için dokümanlar araştırılması ve tercih edilecek yerler hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. Havanın güzel ve güneşli olması nedeniyle kalabalık bir şair, yazar topluluğu Muğla’da bu etkinlikle ilk kez bir araya geldi.

Fethiye Edebiyat Grubu Başkanı Coşkun Karabulut, “Önce insanın kendisinde başlattığı güzelliklerin eserlerine de mutlaka yansıyacağı görüşünden hareket ederek birbirimizle daha çok görüşmeler yapmak için gezilerimiz sürecektir. Akyaka’da güzel bir buluşma gerçekleştirildi. Mekan ve kahvaltı güzeldi. En önemlisi tüm şair ve yazar arkadaşlarla birlikte yüz yüze olmak güzeldi. Organizasyon öncesinde ve birlikteliğimiz sırasında emeği geçen her arkadaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir sonraki buluşmayı şimdiden özlemeye başladım bile…” dedi.

Etkinliğe katılan Fethiye Edebiyat Grubu üyesi Gülseren Pars ise; “Bu buluşmanın baş mimarları olan Tülay Hanım ve Nurcan Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Gerçekten muhteşem manzara eşliğinde mükemmel bir etkinlik yapıldı” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …