Pazar , Ağustos 7 2022
Anasayfa / Anasayfa / Saatcı, Yeniden İYİ Parti’de

Saatcı, Yeniden İYİ Parti’de

1999-2019 yılları arasında 20 yıl Fethiye Belediye Başkanlığı yapan, son yerel seçimlerde İyi Parti’den istifa ederek Bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Behçet Saatcı, bugün yeniden İYİ Parti’ye geçti. Partinin kurucuları arasında yer alan Behçet Saatcı’ya rozetini, İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener taktı.  Son yerel seçimlerde Bağımsız Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ittifaklar karşısında kayıp ve yanlış oylarla birlikte seçimleri kazanamasa da 200 bin oy alarak büyük bir başarıya imza atan Fethiye Önceki Dönem Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 2,5 yıllık ayrılığın ardından bugün yeniden İYİ Parti’ye geçti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki parti grup toplantısına katılan Saatcı’ya rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Rozet takılırken Saatcı’nın “Tekrar takacak mısınız?” sorusuna, “Dur!” diyerek Saatcı için hazırlanmış olan rozeti bırakıp yakasındaki rozeti çıkartan Akşener “Çıkmasın diye kendi rozetimi takıyorum” dedi.

Milletvekillerinin ve partililerin alkışları eşliğinde tekrar İYİ Parti’ye geçen Behçet Saatcı, konuşmasında kimseye kırgın olmadığını vurgulayarak, “Artık yeni şeyler söyleme zamanıdır” dedi. Saatcı konuşmasında şunları kaydetti; “Eğer menzil ortak ise ve siz adım atmaya devam ediyorsanız, yol elbet dost kapısına çıkıyor. Bu nedenle, yolumuz bir süre ayrı düşse de istikametimiz değişmemiştir. Çok şükür ne yolumuzdan vazgeçtik, ne doğrumuzdan ne de dostlarımızdan. Tekrar aynı çatı altında buluşmamıza katkı sağlayan; Sayın Prof. Dr. Metin Ergun’a, Sayın Tolga Akalın’a, İl Başkanımız Davut Akmeşe’ye ve ilçe Başkanımız Ali Fatih Çoban’a, tabii ki Kurtuluş Savaşımızda Halide Edip Adıvar gibi Anadolu’yu karış karış gezen bu hareketin lideri, inşallah ülkemize Başbakan olarak büyük hizmetler verecek olan Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’e çok teşekkür ederim.

Bu hareketin ilk heyecanına şahit olmuş birisi olarak, gelinen noktada diyebilirim ki, su mecrasını bulmuştur. Hedefimiz bellidir: Haysiyetine dokunulmayan, hakkı hukuku korunan, geleceğe umutla bakan, en başta huzurlu bir ortamı milletimizin her ferdine sağlamak görevimizdir. Bu çatı altında kimseyle en ufak bir kırgınlığım yoktur. Artık yeni şeyler söyleme zamanıdır. Bozulan ülke yapısını düzeltmek borcumuzdur. Makamların gerçek sahibi genç evlatlarımızdır. Onlar ülkenin geleceği, onlar baş tacımızdır. Bir tanesini bile kaybetme lüksümüz yoktur. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Ay doğdu yol belli oldu… Hilale vurgun gönüller olarak yıldızımızı sancaklaştıracak yolculuğumuza ben de bir kez daha Bismillah diyorum. Allah utandırmasın. Sefer bizden zafer Allah’tan. Unutmayalım ki herkesin Partimiz ve ülkemiz için yapacağı bir şeyler vardır. Saygılarımla.”

About egegazetesi

Check Also

Kabak Koyu yolu yapıldı

Fethiye Belediyesi, Dünyaca Ünlü Kabak Koyu’na inen yolda hem genişletme hem de parke çalışması yaptı. …