Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / Programda Vals Yapıldı, Zeybek Oynandı

Programda Vals Yapıldı, Zeybek Oynandı

Fethiye Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk’ü Anma Programı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programı Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Atğm. Adil Emin Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Koyuncu, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, İyi Parti Fethiye ilçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Fethiye Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sadet Kansız, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, STK Başkan ve üyeleriyle çok sayıda öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar izledi.

Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından, Fethiye Anadolu Lisesi Okul Müdürü Asım Cezayirlioğlu, kısa bir konuşma yaparak, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde saygı ve minnetle andığını söyledi.

“TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIMAK”

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Tarih Öğretmeni Yurdakul Göçer yaptı. Göçer konuşmasında; “Elbette her insan doğar, yaşar ve ölür. Ancak bazı müstesna kişiler vardır ki, yaşantıları ile tarihe damga vururlar. İşte, Mustafa Kemal, böyle bir hayatı yaşamış ve 57 yıllık ömründe çok büyük işleri başarmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun enkazı üzerinde ulusuna olan güvenini, kendi dehası ile birleştiren ve böylece Genç Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk, hiçbir liderin ömrüne sığdıramadığı inkılapları gerçekleştirmiş ve devletin geleceğini de koyduğu ilkelerle teminat altına almıştır. Onun koyduğu her ilke ve gerçekleştirdiği her inkılabında asil Türk milletinin devamlılığı refahı ve mutluluğu yatar. İşte onun içindir ki, bu aziz vatanda yaşayan ve ‘Ne Mutlu Türküm’ diyebilen her yurttaş Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bu inançla sahip çıkılmalıdır. Atatürk’ün bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu ışık sadece yolumuzu değil içimizi de ısıtıp aydınlatmaktadır. Bu bizlere düşen görev, Atatürk’ü ve ‘En Büyük Eserimdir’ dediği, Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyetin değerlerini korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır” ifadelerini kullandı.

ÖDÜLLER SUNULDU

Programda Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü Anma şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Atğm. Adil Emin Kaya tarafından verildi. Ardından Fethiye Anadolu Lisesi öğrencisi Utku Öz ‘Kahraman’ adlı şiiri okudu. Okul Müzik Korosu ‘Nasıl Söylerim Öldüğünü’ isimli şarkıyı seslendirirken; Edebiyat Öğretmeni Uğurcan Küçükala Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı, askeri kişiliği ve Başöğretmen sıfatını anlatan, dünyanın örnek gösterdiği liderliğini slaytlar eşliğinde anlattı. Müzik Korosu ‘Manastırın içi de’ şarkısını seslendirdi. Okul öğrencileri ‘Fikrimin İnce Gülü’, ‘Efem’ türküsünü başarılı şekilde seslendirirken; Atatürk’e benzerliğiyle dikkat çeken bir öğrenci kız arkadaşıyla önce vals ardından ‘Zeybek’ oynadı. Öğrenciler; Yaren Sıla Kılçar, Nurseli Naz Kısar, Elif Aydan ve Nime Soyçeri Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmelerinin ardında büyük alkış aldılar. Öğrenci Sena Soydan da ‘Mustafa Kemal’in Yolu’ adlı şiiri okudu. Program, öğrencilerin ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini’ okuyup, ‘Ne Mutlu Türküm’ diyerek finali gerçekleştirdi.

KAYMAKAM TEBRİK ETTİ

Programın ardından, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve protokol üyeleri, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Anadolu Lisesi Müdürü Asım Cezayirlioğlu ve programı icra eden öğretmen ve öğrencileri sahneye çıkarak tebrik etti.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …