Cuma , Haziran 9 2023

Pazarcılar Yine “HIRA” Dedi

Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Esnaf Odası’nın 5. olağan genel kurulunda, mevcut Başkan Adem Hıra güven tazeleyip, 3. Dönemde de 248 oyla başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Emin Duru 222 oy, İbrahim Çalhan 127 oy ve Sezgin Aygan da 11 oy aldı.

Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Esnaf Odası’nın 5. olağan genel kurulunda 4 başkan adayı yarıştı. 2 dönemden bu yana başkanlık görevini yürüten Adem Hıra 248 oy alırken; Emin Duru 222 oy, İbrahim Çalhan 127 oy ve Sezgin Aygan da 11 oy aldı.

Çalış Plajı’ndaki esnaf birliğine ait Aymes Hotel’de yapılan kongreye Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu ve pazarcı esnafı katıldı.

Divan başkanlığını Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı Hüsamettin Karaşahin’in yaptığı kongrede; başkan yardımcılığına Osman Özcan, katip üyeliklere de Yüksel Çukuroğlu, Erdem Aydınalp ve Adem Tunç getirildi. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. İlk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Ardından yönetim, denetleme kurulu ve yeni dönem çalışma raporları ile bilanço okunup; oylandı.

“YARDIMCI OLUYORUZ”

Kngrede konuşan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, “Genel kurulumuzun hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Kredi konusunda hepinizle yüz yüze geliyoruz. Kooperatifimize gelen her esnaf ve sanatkarımızın derdini, kendi derdim gibi hissediyorum. Bu yüzden hassasiyetle yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Umarım sizlere faydalı olabilmişizdir. İmkanlarımız ölçüsünde sizlere katkı sağlamaya uğraştık” dedi.

“ADAYLAR KONUŞTU”

Başkan Adayı Emin Duru, “Seçim sürecindeki çalışmalarımızda kendimizi anlatmaya çalıştık. Projelerimiz hakkında bilgiler aktardık. Odamızın kuruluşundan bu yana katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ben ve ekibim mevcut yönetimin esnaflarımızın eksikliklerinin giderilmesinde yetersiz kaldıkları için aday olduk. Bize yetki verilmesi durumunda hedeflerimizi ve projelerimizi tek tek gerçekleştireceğiz” dedi.

“KONUŞMA SIRASI ÜYELERİMİZDE”

Başkan Adayı Sezgin Aygan, “Bugüne kadar çalışmalarımızda bizler konuştuk şimdi esnaf arkadaşlarımız konuşacak. Genel kurulda üyelerimizin desteğini bekliyorum” dedi.

“ÜYELERİMİZ MAĞDUR OLDU”

Başkan Adayı İbrahim Çalhan, “Bizler yetersiz kalan odanın esnaflarıyız. Böyle düşünen üyelerimizin sesi olarak, ekibimle birlikte göreve aday olduk. Yaz sezonunda esnaflarımızın hareketlenmesi için tur şirketleri ile görüşme yapacağız. Otobüslerin park alanı için yer belirlendi, bu çalışmanın takipçisi olacağız. Pandemi döneminde mağdur olan zücaciye ve giyim esnafları için bir döneme mahsus işgaliye ücreti alınmaması için belediyemizle görüştük ve söz aldık” diye konuştu.

“TAKİP ETTİĞİMİZ KONULAR”

Mevcut Başkan ve Başkan Adayı Adem Hıra, “Arkadaşlarımızın saydığı projeler bizim uhdemizde olan ve takip ettiğimiz konular. Belediye ve diğer kurumlarla istişare halindeyiz. Bildiğiniz gibi katı atık bedelleri konusunda yargıya gittik. 2021 yılında yaptığımız başvurular dahilinde işgaliye ücretleri yarıya indirilmiştir. Her zaman esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Biz işimizin başındayız. Seçildiğimiz takdirde her zaman olduğu gibi esnaflarımızın hakkını savunmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Fethiye İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde seçimlere geçildi. Toplam 741 üyesi olan Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası’nın 5. olağan genel kurulu 611 üyenin oy kullandığı öğrenilirken, oy verme işlemi saat 17.00’ı gösterene kadar sürdü. Oy kullanma işleminin ardından heyecan içerisinde açılan sandıklardan çıkan sonuçlara göre 3 oy geçersiz sayılırken, Adem Hıra 248 oy, Emin Duru 222, İbrahim Çalhan 127 ve Sezgin Aygan ise 11 oyda kaldı.

BAŞKAN HIRA PAZAR ESNAFINA TEŞEKKÜR ETTİ

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, oy veren vermeyen tüm üyelerine teşekkür ederek, “Heyecan dorukta bir seçim yaşadık. Çıkan sonuçlarda rakamlar birbirine yakın idi. Ben tüm aday olan arkadaşlarıma medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Seçimimiz bitti artık hizmetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …