Salı , Eylül 26 2023

Öztürk’ten Dünya Birincisine Ödül

Kaymakam Mustafa Karslıoğlu Ortaokul 7. Sınıf öğrencisi Beyza Nur DEMİR Dünyanın en zor ve en prestijli matematik yarışmalarından biri olan Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik  yarışmasında  Dünya birincisi  olması nedeniyle Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay ÖZTÜRK ve Yönetim Kurulu Üyeleri öğrenciye hediyeler vererek kendisini tebrik ettiler. Yeni atanan Okul Müdürü Fatih PAY’a da yeni görevinde başarılar dilediler.
Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay ÖZTÜRK: “Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında 39 ülke arasından dünya 1’incisi olarak Fethiye’mize, bizlere böyle bir gururu yaşatan öğrencimizin ailesine, öğretmeni Feridun BOZYİĞİT’e ve bugüne kadar emek veren tüm öğretmenlere, okul idaresine bu imkanı sağladıkları İçin teşekkür ediyoruz. Bu başarının tüm öğrencilerimize örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Öğrencimize tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’ İfadelerini kullandı.

Okul Müdürü Fatih Pay Ziyaretten dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek; ‘ Turgay Öztürk’ün öğrencimize hediye vermesi bizzat gelerek tebrik etmesi bizleri fazlasıyla motive etmiştir. Daha birçok başarıya imza atacağımıza inanıyorum. Bende emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve ailelerimizi tebrik ediyorum. Nazik davranışından dolayı Turgay Bey’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum’ dedi.

About egegazetesi

Check Also

CHP’li Kadınlardan “Ücretsiz Öğün” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları  tarafından okullarda ücretsiz öğün verilmemesine ilişkin bir açıklama yapıldı. …