Cumartesi , Aralık 2 2023

Öztürk Aday Adaylığını Açıkladı

Fethiye’nin sevilen ve tanınmış siyasetçilerinden Turgay Öztürk; AK parti Fethiye Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Resmi müracaatını AK Parti Fethiye ilçe başkanı Turhan Kovancı’ya gerçekleştiren Tugay Öztürk; Milletin aklı Cumhur İttifakı olarak AK belediyecilik vizyonuyla Fethiye’nin tüm sorunlarını biz çözeriz, dedi. Turgay Öztürk’ün; aday adaylığı müracaatı ve açıklamasına yoğun bir katılım oldu. Açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı “hepimizin yakından tanıdığı, partimize her kademe hizmet etmiş Turgay Öztürk’ün çıkmış olduğu belediye başkan aday adaylığı yolunda başarılar diliyorum. 21 yıllık hasret artık sona erecek. Fethiye Belediyesi halkımızın teveccühü ile AK parti belediyeciliğine kavuşarak, Fethiye’mizin sorunları çözülecek” dedi.

“20 YILDIR YEREL SİYASETİN İÇERSİNDE PARTİME HİZMET ETMEKTEYİM”

Turgay Öztürk konuşmasında “Doğup büyüdüğüm, yıllarca hizmet ettiğim Fethiye’mize daha büyük hizmetler kazandırmak için, sorunlarını bildiğim ve çözümü için gece gündüz demeden çalışarak daha gelişmiş bir Fethiye inşa etmek için, ben değil biz anlayışıyla yönetilecek dünya markası bir Fethiye için belediye başkan aday adaylığımı açıklıyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. konuşmasına devam eden Turgay Öztürk “20 yılı aşkın bulunduğum yerel siyasetin içerisinde daima insan odaklı hareket ederek gönül kazanmanın gayreti içerisinde oldum.  2004 Yerel Seçimlerinde Fethiye’mizin Üzümlü Beldesinde AK Parti Belediye Başkan Adaylığı, 2014 ve 2019 Yerel Seçimlerinde Fethiye Belediye Meclis Üyeliği, 8 yıl Plan Bütçe Komisyonu, 8 yıl Denetim Komisyonu, bir yıl İmar Komisyonu, 2 Yıl Katip Üyelik  ve bir yıl  Encümende görev yaptım.

“İNŞALLAH MEMLEKETİMİZ İÇİN SİZLERLE BİRLİKTE YENİ BİR SES, YENİ BİR HEYECAN GETİRECEĞİZ”

2020-2023 yılları arası AK Parti Fethiye İlçe Başkanı   olarak hemşerilerime hizmet etme onurunu yaşadım. 2023 Genel Seçimlerinde 28.Dönem Muğla Milletvekili adayı oldum. Gece gündüz demeden ilçem için, şehrim için çalıştım. Muğla’nın 13 ilçesinde 569 mahallesinde durmaksızın koştum. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turu için tüm Muğla’da vekillerimiz ile  birlikte en ücra köşelere kadar ulaştık. Sonuçta Türkiye’miz çok şükür emin ve ehil ellerde. Şimdi sıra 2024 yerel seçimlerinde. İnşallah memleketimiz için sizlerle birlikte yeni bir ses, yeni bir heyecan getireceğiz. Fethiyenin makus talihini yenmek için buradayız. Fethiye emin ve ehil ellere geçecek.  Benim mesleğim yatırım uzmanlığı. Fizibilite  yaparız, kaynakları  buluruz ve kaynakları en doğru biçimde kullanır, yönetir şehrimizi gelişmiş ülkeler standartlarında imar ederiz. Buradan yerel yönetimlere dair onlarca sorunu sayabilirim. İmar sorunlarından otopark ve trafik sorunlarına, körfez kirliliğinden, altyapı sorunlarına, tersanenin taşınmasından şehrin temizliği ve hijyenine, sanayinin taşınmasından turizmin, ticaretin, tarımın sorunlarına, parklardan, sosyal tesislerden can dostlarımız hayvan barınaklarına ve diğer pek çok problemin çözümüne…Herkes müsterih olsun; AK Belediyecilik vizyonuyla biz bu ilçede konuşulacak hiçbir sorun  bırakmayacağız. Cumhur ittifakı milletin aklıdır. İlçemizi hep birlikte yönetip yaşam standartlarını hep birlikte daha yukarılara çıkaracağız.

“AŞKIMIZ, SEVDAMIZ, TUTKUMUZ  FETHİYE”

Bizim derdimiz var. Derdimiz ile dertleniyoruz. Ne diyoruz; “Aşkımız, Sevdamız, Tutkumuz  Fethiye”. Üstadın dediği gibi; Aşk ile koşan yorulmaz. Biz aşk ile koşmaya talibiz… Milletin aklı Cumhur İttifakı olarak AK belediyecilik vizyonuyla Fethiye’nin tüm sorunlarını biz çözeriz. Bu duygu ve düşüncelerle Fethiye’nin bir evladı olarak dua ve desteklerinize talibim. Toplantımızda bizimle birlikte olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, en kalbi duygularımla saygılar sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

About egegazetesi

Check Also

AB Tescili İçin İlk Adım Tamam

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) GEKA destekli  ‘Fethiye Kaya İnciri Coğrafi İşaret Tescili AB …