Pazartesi , Eylül 26 2022
Anasayfa / Anasayfa / ORDUSPOR MAÇI FETHİYE’DE OYNANACAK

ORDUSPOR MAÇI FETHİYE’DE OYNANACAK

Ligin ilk sezonunda ağır zemini nedeni ile bakıma giren ve yoğun kış  koşulları nedeniyle düzeltilemeyen Fethiye Şehir Stadını incelemek üzere gelen federasyon yetkililerinin Çarşamba günü öğleye kadar sahanın işi bitmez ise Orduspor 1967 müsabakasının Fethiye’de oynanamayacağını ve maçın tarafsız bir sahada olacağını belirtmeleri üzerine Fethiyespor yönetimi ve taraftarlar kendilerini bir günlük sahaya kapattılar ve sahanın zeminine çim döşeyerek Orduspor maçının Fethiye’de oynanmasını sağladılar.

Lig 3. Grupta 9 puanlık farkı koruyamayan ve ligde Eseler Eroksporun arkasından ikinci sırada yer alan Fethiyesporun bu hafta evinde oynayacağı Orduspor 1967 maçı, sahasının elverişsiz olması nedeniyle taraftarından uzak bir sahada oynanacağı endişesi üzerine harekete geçen Fethiyespor, stat ışıkları altında sabaha kadar çim döşedi. Fethiyespor profesyonel şube sorumlusu Nurkaya Gündoğdu, “Orduspor 1967 maçını sahamızda oynamak için sabaha kadar bu çim işini bitirmek zorundayız. Şehir Stadının Çarşamba günü öğleye kadar hazır hale getirilmesi gerekiyor. Fethiyespor camiası olarak stat için seferber olduk” ifadelerini kullandı.

Fethiyesporun iki hafta önce seyircisiz maçını Antalya’da oynamasının ardından Fethiye Şehir Stadı saha zeminin hala futbol oynamaya elverişsiz olduğu iddiası ile futbol federasyonu  yetkilileri, zemininde inceleme yaptı. Zeminin bazı bölümlerindeki çimlerin acilen değiştirilmesi istendi. Fethiyespor, Orduspor 1967 maçı bu çimlerin değişmemesi halinde bir başka stada alınacağı kararı üzerine Derince Belediyespor maçından bu yana bakımda olan ancak, yoğun kış şartları nedeniyle bir türlü iyileşmeyen stat zemini için Fethiyespor Kulübü zamanla yarışarak stadı Orduspor maçına hazır hale getirmek için sferber oldu. Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, yönetim kurulu üyeleri Nurkaya Gündoğdu, Cem Tufan, Nacit Çatal, Osman Yiğit, Halil Uran ve Metin Sevinç dün akşam saatlerinden itibaren stat ışıkları yakılarak, antrenman sahasından yaklaşık 300 metre karelik çim kesilip, federasyon yetkilileri ve Ziraat Mühendisi eşliğinde sahaya mont edildi. Bu çalışmaya Fethiye Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Tuana Tatil Köyü bahçe ekibi, stat görevlileri, Apaçi Taraftrar Grubu üyeleri ve Fethiyespor çalışanları gece mesaisi uygulayıp sabaha kadar çim döşerken, bugünde bu çalışmalar öğleye kadar devam etti.

Gece saatlerinde yağan yağmur,  döşenen çimin toprakla buluşmasını kolaylaştırırken, öğle saatlerinde Federasyon yetkilileri tarafından yapılan  son kontrollerle Pazar günü saat 13.00 da Fethiye Şehir Stadında Fethiyespor- Orduspor 1967 maçının oynanabileceği kakarını aldı. Fethiyespor Profesyonel şube sorumlusu Nurkaya Gündoğdu, “Orduspor 1967 maçını sahamızda oynamak için sabaha kadar bu çim işini bitirmek zorundaydık. Şehir Stadının Çarşamba günü öğleye kadar hazır hale getirilmesi gerekiyordu. Fethiyespor camiası olarak stat için seferber olduk. Federasyon yetkilileri Orduspor maçının Fethiye Şehir Stadından oynanabileceği kararını verdi. Artık maç saatini bekliyoruz. Hedefimiz elbette bu müsabakayı kazanmak. Fethiyespor Orduspor 1967 maçı ücretsizdir. Tüm taraftarlarımızı Fethiyesporumuza destek için tribünlere bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

About egegazetesi

Check Also

Karaca, “Onlar unutsa da biz onları unutmayacağız”

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Alzheimer Derneği işbirliğinde birçok hayırseverin yardımlarıyla Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi hizmete …