Pazar , Kasım 28 2021
Anasayfa / Anasayfa / Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Fethiye’de Fethiye Belediyesi Özer Olgun kültür Merkezi’nde düzenlenen tören ile kutlandı. Öğretmenler Günü nedeni ile Çelenk Sunma Töreni aşırı yağış nedeni ile iptal edildi.

Öğretmenler Günü nedeni ile Fethiye Belediyesi Özer Olgun kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Ardından Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in mesajı okundu. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesinden sonra “Şehit Öğretmenler” şiiri okundu. Şehit Öğretmenler isimli şiirin 3.kıtasından sonra zeybek gösterisi büyük alkış aldı. Şiirin 5.kıtasından sonra ise Magosa Limanı Türküsü okundu. Öğrenciler tarafından oynanan öğretmen konulu mini tiyatro gösterisi ilgi ile izlendi. Aşırı yağmura rağmen dolu bir salonda yapılan tören “Öğretmen ve Öğrenci” adlı şiirin okunması ve bu şiirin sonunda “Yine Aylardan Kasım” şarkısı okunması ile devam etti. Törende ayrıca İnternet güvenliği konulu Avrupa Birliği projemizdeki üye ülke (İtalya, İspanya, Romanya, Polonya, Macaristan) öğretmenlerinin “24 Kasım Öğretmenler Günü” konulu kutlama mesajlarının yer aldığı video izletisi gösterildi. Öğretmenler tarafından hazırlanan mini konser ile tören sona erdi.

About egegazetesi

Check Also

90.000 KG KATYONİK POLİELEKTROLİT ALINACAKTIR

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca  90.000 KG katyonik polielektrolit …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.