Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / NURSEL ÖZDEMİR’DEN ULUSLARARASI ANLAŞMA

NURSEL ÖZDEMİR’DEN ULUSLARARASI ANLAŞMA

Türkiye’de birçok profesörle işbirliği içerisinde olan Nursel Özdemir Kurumları bu kez uluslararası bir projeye imza atmak üzere Özbekistan’da bulunan Taşkent Devlet Pedagoji Üniversitesi Defektoloji bölüm Başkanı, Bilim İnsanı Prof. Fayziyeva Ubayda ile  bir araya geldi. İnclusive Special programı adı altında olacak proje’de öğrencilerin eğitimleri yanı sıra aile eğitimleri ve takipleri yapılacak.

Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar : ‘Öncelikle kardeş ülkelerimizden Özbekistanla işbirliği yapmak ve hocamızı ilçemizde ve kurumlarımızda ağırlamaktan onur duyduk. Bu buluşmamızda önümüzdeki süreçte izleyeceğimiz yol hakkında istişarelerde bulunduk. Uygulayacağımız programda Özbekistan’da bulunan hocalarımızla birlikte öğrencilerimiz için eğitim programları oluşturarak aile kavram eğitimleri verilecek. Her zaman düşüncemiz daha fazla nasıl faydalı oluruz olmuştur. Bu nedenle bu yoldan devam edeceğiz. Bir öğrencimizin daha hayatına dokunmayı umut ediyoruz.’ Dedi.

Prof. Fayziyeva Ubayda: ‘ Burada olmaktan dolayı Nursel Özdemir Kurumlarında olmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek isterim. Ülkeyi, Fethiye’yi çok seviyorum. Projemizin amacı özel çocuklarımızı topluma kazandırmak, onların kabul görmesini sağlamaktır. Bu nedenle oldukça başarılı olan Nursel Özdemir Kurumlarıyla ve kurucusu Salih Bey’le çalışmaktan dolayı onur duyarız. ‘

Daha sonra Prof. Fayziyeva Ubayda’ya şeref defterini imzalatan kurum Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler verdiler.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …