Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / MÜSİAD Genel Başkanı Ekonomiyi Değerlendirdi

MÜSİAD Genel Başkanı Ekonomiyi Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı ilk kez geldiği Fethiye’de yaptığı açıklama da ekonomide çarkların döndüğünü belirtip, üretim kapasitesine yüzde 80’lere çıktığını, bu sene Türkiye ihracatta 250 milyar dolar hedefini aşacaktır” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı ilk kez geldiği Fethiye’de yaptığı açıklama da ekonomide çarkların döndüğünü belirtip, üretim kapasitesine yüzde 80’lere çıktığını, bu sene Türkiye ihracatta 250 milyar dolar hedefini aşacaktır, hayat pahalılığı var, sıkıntılarda var ama turizm gelirleri ile beraber inşallah tarımsal ürünlerin de bollaşmasıyla beraber savaşta inşallah biterse, Enerji fiyatlarındaki bu baskıda sona erince, enflasyonda düşüş göreceğiz” dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı Fethiye’ye geldi. MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Kemal Tufan, ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Genel Başkan Asmalı, şube üyeleriyle birlikte katıldığı toplantıda, ülke ve bölge sorunlarını konuşup çözüm önerilerini değerlendirdi. MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, Fethiye Şubesi’nin Aksazlar Lebi Derya’da düzenlediği toplantıya da katılırken, ardından iftar yemeğine de katıldı. Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın da yer aldığı iftar yemeği sohbet havasında geçerken, genel başkan Mahmut Asmalı yaptığı konuşmada Türk ekonomisinin doğru yolda olduğunu ifade etti.

İlk kez Fethiye’ye geldiğini, Fethiye Şubesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldığını ifade eden, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asyalı, Türk Ekonomisi’nin son durumu hakkındaki sorumuzu da cevaplandırdı. Asyalı “Fethiye’ye daha önce gelmedim, şubemizin iftar yemeği için buradayım. Fethiye’ye gelmek kısmet olmadı ve çok güzel bir ilçemiz, burada şube başkanımız Kemal bey ve değerli üyelerimizle beraber bölge ve ülke meseleleriyle ilgili sohbet ettik. Ülkemizin sorunlarını konuştuk. Çözüm önerilerini konuştuk. Çok güzel bir aileyiz. Müsiad çok kıymetli. ülkemiz çok değerli Fethiyemiz çok güzel inşallah bu pandemi de Artık sona eriyor. Sıkıntılar çektik. Güzel günler bizim olacak. Temenni ediyoruz inşallah bu anlamsız savaş frenlenir ve biter. Bütün ülke bütün dünya huzura kavuşur hep beraber diyoruz. Bu temennilerle bütün Fethiyelilerin şimdiden Ramazan bayramını kutluyorum” dedi.

“Çarklar Dönüyor”

Türk Ekonomisi’nde çarkların döndüğünü ifade eden Mahmut Asmalı “Şu anda çarklar dönüyor. Üretim kapasites yüzde 80’lere gelmiş durumda inşallah bu sene 250 milyar dolar hedefimiz var. Bunu rahatlıkla aşacağımızı düşünüyoruz. Hayat pahalılığı var, sıkıntılar var ama turizm gelirleri ile beraber inşallah bunlarda tarımsal ürünlerin de bollaşmasıyla beraber savaşta inşallah biterse.Enerji fiyatlarındaki bu baskıda sona erince inşallah enflasyonda düşüş göreceğiz. Hep beraber inşallah moral bozmayalım, her şey güzel olacak diyorum” şeklinde konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …