Pazartesi , Mart 27 2023

MÜFTÜ ORHAN TURAN BURSİYERLERİ AĞIRLADI

Seydikemer Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Seydikemer Şubesi Tarafından Organize Edilen Gençlerle Buluşma Programı, Seydikemer 8.5 Cafe’de Çay Sohbet Şeklinde Gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi 2 yıldır Seydikemer Türkiye Dinayet Vakfı (TDV) Şubesi tarafından çok sayıda Lise ve Üniversite düzeyindeki öğrencilere burs veriliyor. Seydikemer İlçe Müftüsü Orhan Turan’ın üstün gayretleriyle hayata geçirilen bu örnek proje, yurdun çeşitli bölgelerinde eğitimlerini devam ettiren birçok öğrenciye maddi katkı sağlıyor.  Toplantıya bizzat kendisi de katılan Müftü Turan, Bursiyerlerle ayrı ayrı tanışarak dertlerini dinledi hasbihal etti. Toplantıya çoğunluğunu kızların oluşturduğu birçok Bursiyer katılarak Müftü Orhan Turan ile tanışma fırsatı buldu. Müftü Turan gençlere hitaben şöyle konuştu: Sevgili gençler, sizler bizim için çok değerlisiniz. Çünkü her biriniz Yurdun çeşitli bölgelerine dağılıp zor şartlar altında eğitim hayatınızı devam ettirerek geleceğinizi inşa ediyorsunuz. Böyle bir süreçte sizlerin yanında olabilmek maksadıyla bu projeyi başlattık. Projemiz örnek bir proje olma yoluna girdi. Geçenlerde Muğla Valimiz bu projenin tüm ilçelere yayılması gerektiğine işaret etti. Mutlu oldum, heyecanlandım. Ben de sizler gibi Burs alarak eğitim hayatımı tamamladım. Gerek hocalarım gerek Burs aldığım esnaf abim bana şöyle dedi. ‘’Evladım nereye gidersen git, ne iş yaparsan yap, İmkanların nispetinde mutlaka burs ver’’ Ben de bu noktadan yola çıkarak kalplere dokunacak bu projeyi hayata geçirdim. Bu projede yardımseverler ile sizler arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Bunun için zaman zaman Kermesler de düzenliyoruz. Şunu iyi bilin ki, Müftülüğümüzün kapısı sizlere daima açık. Buraya evinize gelir gibi gelebilir benimle iletişime geçip derdinizi paylaşabilirsiniz.

Sonrasında söz alan İlçe Gençlik Koordinatörü Müezzin Kayyım Yılmaz Eren; Siz değerli gençler geleceğimizin teminatısınız. Sizlere çok önem veriyoruz. Zaman zaman bu tür toplantılarla sizlerle bir araya gelip sorunlarınızı dinliyor, dertlerinize çare arıyoruz. Sizlerden ricam bu kurumu tanımanız ve arkadaşlarınıza tanıtmanız. Şunu iyi bilesiniz, daima sizler için burada çalışan bir kurum var, her zaman bizimle irtibata geçip dert ve sıkıntılarınızı anlatabilirsiniz dedi. Daha sonra söz alan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Seydikemer Şube Sorumlusu Recep Alkan konuşmasında çaresizseniz, çareniz olmaya çalışıyoruz. ‘’Her Cami Bir Öğrenci Okutsun’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda yardımseverlerden aldığımız emanetleri sizlere ulaştırarak az da olsa çorbanıza tuz katmaya çalışıyoruz. Gittiğiniz her yerde bu kurumlarla iç içe olmanız bizleri sevindirecektir. Biz sizin için her zaman buradayız dedi. Son olarak mikrofonu alan Seydikemer İlçe Aile ve Dini Rehberlik Danışmanı Vaize Hatice Büşra Güngör gençlere hitaben; Hertürlü dert ve sıkıntılı anlarınızda bize gelebilirsiniz. Ben geçmişte öyle yaptım. Gerçekten çok büyük faydasını gördüm. Sizler de burada danışıp konuşup dertleşebileceğiniz bir ablanız olduğunu asla unutmayın ifadelerini kullandı.

Ardından hep birlikte Seydikemer İlçe Müftülüğüne geçen Bursiyerler, burada bir takım incelemelerde bulunarak, kurumun nasıl çalıştığı ve ne gibi hizmetler yaptığı konusunda bilgi sahibi oldular. Gençleri bizzat makam odasında ağırlayan Müftü Turan, gençlerle hatıra fotografı çekinmeyi de ihmal etmedi. Sıcak ve Samimi bir atmosferde geçen toplantı, geçtiğimiz günlerde İsveç’te Kutsal Kitabımıza yapılan saldırıyı kınama amacıyla gençlere Kur’an-ı Kerim hediye edilmesiyle son buldu.

About egegazetesi

Check Also

SEYDİKEMER’DE “ALİ RIZA BAŞARIR RESİM SERGİSİ” GÖZ KAMAŞTIRDI

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydikemer Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası ve 21 …