Pazar , Ağustos 7 2022
Anasayfa / Anasayfa / Mevcut Oda Yönetimine Sitem Etti

Mevcut Oda Yönetimine Sitem Etti

 Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı  Kamil Mutlu Demirtaş, Oda başkanlığına en fazla iki dönem başkanlık için aday olduğunu ifade ederek, mevcut oda yönetimine sitem etti. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı ve yönetimden 3 defa randevu istediklerini belirten Demirtaş, “Biz barış, saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir seçim süreci geçirmek istiyoruz. Ama ne yazık ki beklediğimiz gibi cevap göremiyoruz. Defalarca oda yönetiminden üye listesini talep etmemize rağmen hep boş çevrildik ve bu hiç hoş bir davranış değil” dedi.

Aralık ayı ve 2022 yılının Mart ayları arasında yapılması beklene Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı seçimleri için geçtiğimiz aylarda adaylığını açıklayarak çalışmalarını hızlı bir şekilde start veren, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, hemen her gün ilçenin farklı noktalarında esnaflara yönelik ziyaretlerini ve çalışmalarını sürdürüyor.

Gittiği her yerde esnaflara çalışmalarından ve projelerinden bahseden başkan adayı Demirtaş, yoğun ilgi ile karşılanırken, talip oldukları görevin farkında olduklarını ve esnafın omuzundaki ağır yükü hafifletmeye aday olduğunu belirtti.

Seçim sürecini barış, dostluk ve hoşgörü içerisinde geçirmek istediklerini belirten Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, “Biz bu yola çıkarken tamamen iyi niyet ile çıktık. Halende öyleyiz. Odamızın mevcut yönetiminden üç defa randevu istedik. Bırakın randevu talebimize cevap almayı, kendimize muhatap bile bulamadık. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasının 5 Binin üzerinde üyesi var. Çalışmalarımızı gerçekleştirebilmek için oda üye listesini istedik. Ne yazık ki bu konuda da iyi niyetimize cevap alamadık” dedi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını kazandığı taktirde şeffaf bir yönetim şekli uygulayacaklarını belirten Demirtaş, “Dönemimiz artık dijital devri. Araştırdık ve Fethiye gibi gelişmiş bir turizm merkezinde esnafı temsil eden bir odanın bu devirte web sayfası bile yok. Adaylığımı açıklamamın hemen ardından bu yönde çalışmalarımı başlattım ve web sayfası ile ilgili çalışmaların temelini attım. Kazandığımız taktirde odamızın tüm üyeleri kendilerine verilmiş şifreler ile odanın hizmetlerini, çalışmalarını ve kendilerinin yararlanacakları imkanları internet üzerinden takip edecekler” şeklinde konuştu.

Esnaf Odasının hizmetlerinden esnaların tamamıyla yararlanamadığını da ifade eden başkan adayı Demirtaş, “Ben Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasını kazandığım taktirde en fazla iki dönem başkanlık yapacağım. Daha sonrasında benden daha iyi yapabilecek arkadaşlarıma o koltuğu teslim edeceğim. Şuanda benim ekibimde 28 tane birbirinden değerli büyüğüm, kardeşim ve ablam var. Bu kişilerin hepsi odaya başkanlık yapabilecek donanıma ve bilgiye sahip. Biz makam, mevki ve koltuk sevdası için bu göreve talip değiliz. Biz esnafımızın omzundaki ağır yükü hafifletmek, esnafımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm üretmek için bu göreve talibiz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Kabak Koyu yolu yapıldı

Fethiye Belediyesi, Dünyaca Ünlü Kabak Koyu’na inen yolda hem genişletme hem de parke çalışması yaptı. …