Salı , Ağustos 16 2022
Anasayfa / Anasayfa / Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Fethiye Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Fethiye Belediyesi meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıda 7 tanesi gündem dışı olmak üzere toplam 13 madde görüşüldü. Meclis toplantısı; sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde gerçekleşti.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV)’nın dilekçesine istinaden, Fethiye’de İngilizce kütüphane oluşturarak çocukları geleceğe hazırlamak, yabancı dil eğitimini geliştirmek amacıyla, Fethiye Belediyesi ve KAHEV arasında protokol yapılması ve Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesi maddesi, meclisten oy birliği ile geçti.

“KAPALI SPOR SALONU’NU BU YIL FETHİYE’MİZE KAZANDIRIYORUZ”

Eldirek Mahallesi’nde bulunan, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait, vasfı orman olan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsisli ortaöğretim kampüs alanında Fethiye Belediyesi adına, hayırsever Sadettin Saran tarafından yapılacak ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek olan kapalı spor salonu binasının yapımına ait, taraflar arası protokol düzenlemek amacıyla Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesi talebine ilişkin madde oy birliğiyle meclisten geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Karaca, “Sevgili Sadettin Saran’la bu konuyla ilgili görüşmelerimiz olmuştu. Sağ olsun bu sene ekibini arazi incelemesi için Fethiye’ye gönderdi. Yakında çalışmalarımız başlıyor. Kapalı Spor Salonunu bu yıl Fethiye’mize kazandıracağız” dedi.

BELEDİYE ENCÜMENİ İÇİN YENİ SEÇİM

Meclis Üyesi Taner Boz’un Belediye encümen üyeliğinden ayrılmasıyla, meclis toplantısında gizli oylamayla yeni encümen üyesi seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda 28 oyla Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi Muharrem Akalın yeni encümen üyesi seçildi.

Muharrem Akalın, “Belediye Başkanımız Alim Karaca önderliğinde Fethiye için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

FETHİYE TARİHİNE VE KÜLTÜRÜNE YENİ ESER KAZANDIRILIYOR

Fethiye’nin tarihi misyonuna katkı sağlamak, Türk Edebiyatına dair etkinlik ve araştırmaları desteklemek, toplumsal edebiyat birikimini yansıtmak, kent ve toplumsal kültür alanına katkıda bulunmak, yeni araştırmalar için olanak sağlamak, kültür ve sanat alanında toplumu bilinçlendirmek ve Fethiye’nin tanıtımına ve kültür yaşamına katkı sağlamak amacıyla Dr. Ceyhun İrgil’e ait olan ve 1500 adetten oluşan Osmanlı Tanzimat ve Cumhuriyet dönemine ait eserin, Fethiye Belediyesi tarafından hazırlanacak olan bir alanda kalıcı olarak sergilenmesi için, Fethiye Belediyesi ve Dr. Ceyhun İrgil ile ortak protokol hazırlanacak. Bu protokol kapsamında Fethiye Belediye Başkanına yetki verilmesi maddesi, Belediye meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

About egegazetesi

Check Also

Süper Lüks Yat “THE RAGNAR”10 Milyon TL Bıraktı

Malta Bayraklı “THE RAGNAR” isimli 68 metre uzunluğundaki süper lüks yat Muğla’nın Fethiye ilçesinde su …