Cumartesi , Aralık 2 2023

KÖKTEN, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

FTSO Başkan Yardımcısı, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve AK Parti Fethiye Belediye Meclis Üyesi 42 yaşındaki Fethiye’nin sevilen turizmcilerinden Muhammet Kökten, AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı’yı parti ilçe binasında çok kalabalık bir grupla ziyaret eden AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kökten, “Eğer AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak atanırsam bu seçimlerde mutlaka Fethiye Belediye Başkanlığını AK Parti’ye kazandıracağım.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki yerel seçimler için Fethiye’de Belediye Başkan Aday Adayları bir bir öne çıkarken, FTSO Başkan Yardımcısı, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve AK Parti Fethiye Belediye Meclis Üyesi 42 yaşındaki Fethiye’nin sevilen turizmcilerinden Muhammet Kökten, AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Çok kalabalık bir grupla AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı binasına gelen AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kökten, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı ziyaretinde büyük bir ilgi ile karşılanan Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kökten’e arkadaşları ve sevenleri sevgi gösterisinde bulundu. Babası Mümtaz Kökten, kayınbabası Süleyman Kaya, eşi Selin Kökten ve kız kardeşi Sagüre Arıcı’nın da hazır bulunduğu bu ziyarette AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kökten, AK Parti ilçe başkanı Turhan Kovancı’ya bir buket çiçek sundu. Ziyarette sevenleri Kökten ile fotoğraf çektirme yarışına girerken, Kökten adaylığını açıklaması sırasında sık sık alkışlandı.

“21 YILLIK HASRETİ DİNDİRECEĞİM”

AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kökten AK Parti’den Fethiye Belediye Başkan Adaylığına aday olduğunu açıklarken, “Eğer AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak atanırsam bu seçimlerde mutlaka Fethiye Belediye Başkanlığını AK Parti’ye kazandıracağım . 21 yıllık hasreti ben dindireceğim .”ifadelerini kullandı. Kökten,” Bugün burada AK Partimde hep beraber olmak ve düşüncelerimi anlatmak istedim. Hedeflerimi anlatmak istedim. Kısacası burada evimde yani AK Partimde açıklama yapmak istedim. Bildiğiniz üzere uzun zamandır konuşuluyordu “Aday adaylığını ne zaman açıklayacaksın? Böyle bir düşüncen var mı ? diye soruluyordu.  Fakat ben bu açıklamayı yapmadan ilk öncelikle ailemden rıza aldım. Sonrasında işlerimle ilgili fedakârlık yapmam lazım. Belediyemiz de biliyorsunuz sorunlar birikti. Ondan dolayı mesai almam lazım. Bunları iyice tarttıktan sonra sizlerden bana gelen iyi dilekler verdiğiniz, cesaretlendirmeler ve beni desteklemenizden dolayı böyle bir karar aldım. İnşallah 2024 seçimlerinde eğer ki partim beni aday gösterirse ben parti büyüklerime burada söz veriyorum. Bu seçimi Fethiye’de kazanacağım. 21 yıllık hasreti ben dindireceğim. AK Parti’ye Fethiye Belediye Başkanlığını kazandıracağım.” dedi.

“MERKEZİ HÜKÜMET SAYESİNDE PROJELER YERİNE GETİRİLECEK”

Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Kökten,” Bunun yanında biliyorsunuz yollarımızın, körfezimizin durumu ortada. Her yer de sorun birikti. Biz bu sorunları ancak ve ancak AK Parti iktidarında merkezi hükümetin bize verecek olduğu projeler ile ödenekler ile çözebiliriz. Belediye’nin mevcut bütçesi ile çözme gibi bir durumumuz yok. O yüzden biz olmazsa olmaz 2024 seçimlerinde Fethiye Belediye’sini inşallah AK Partiye kazandıracağız.” Diye konuştu.

YAŞANABİLİR KENT OLACAK

Kökten,” Fethiye’yi yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Bunu hep beraber yapacağız. Önümüzdeki bu süreçte beni başka aday olan arkadaşlarımızda var herkes için hayırlısı neyse o olsun. Onlara da başarılar diliyorum. Hep beraber birlikte partimiz kime karar verirse versin, seçim süreci başladığına her beraber bir yumruk olacağız. Ben olmuşum başka birisi olmuş fark etmez. Herkesin içerisinde söz veriyorum can ile baş ile 7/24 uyumadan dağ, taş, tepe demeden biz bu seçimi alacağız. Herkese çok teşekkür ediyorum. Birlikte bu süreci yürüteceğiz.”şeklinde konuştu.

KAZANACAĞIZ

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı ise, AK Partinin bu seçimlerden başarılı çıkacağını belirterek, “Hep birlikte genel merkezimizin vereceği kararlar doğrultusunda yerel seçimleri birinci olarak tamamlayacağız. Fethiye de de Belediye başkanlığını kazancağız.”dedi.

About egegazetesi

Check Also

AB Tescili İçin İlk Adım Tamam

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) GEKA destekli  ‘Fethiye Kaya İnciri Coğrafi İşaret Tescili AB …