Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / KAYMAKAM BALCIOĞLU BASINLA TANIŞTI

KAYMAKAM BALCIOĞLU BASINLA TANIŞTI

Fethiye Kaymakamlığı görevine vekaleten atanan ve aynı zamanda Dalaman Havalimanı Hudut Mülki İdare Amiri olan Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu; Fethiye basını ile bir tanışma toplantısı düzenledi.

Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleşen öğle yemeği ve tanışma toplantısına; Fethiye’deki yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Tanışma toplantısı; samimi sohbet havasında gerçekleşti. Kaymakam Vekili Balcıoğlu konuşmasında “Aralık ayı ortasında Fethiye’de göreve başladım. İlçemiz genelinde birlik, beraberlik ve dayanışma üst düzeydedir. Böyle bir şehirde görev yapmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

“FETHİYE’DE BİRLİK BERABERLİK VE DAYANIŞMA ÜST DÜZEYDE”

İlk olarak kendisini tanıtan Fethiye Kaymakam Vekili Hayrettin Balcıoğlu, “1958 yılında Aydın ili Yenipazar ilçesi Hamzabali köyünde dünyaya geldim. İlkokulu Hamzabali’nde, ortaokulu ise Yenipazar ilçesinde bitirdim. Aydın Lisesi mezunuyum. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandım. 1980 yılında mezun oldum. Meslekte 39 yılımı tamamladım” dedi. Açıklamasını sürdüren Kaymakam Vekili Balcıoğlu, “Dalaman Havaalanında Hudut Mülki İdare Amiri olarak görev yapıyorum. Aralık ayının ortasından bu yana, bakanlığımızın talimatıyla vekaleten Fethiye Kaymakamlığı görevini yürütüyorum. Dalaman’da ikamet etmekteyim. Günlük olarak Fethiye’ye gelip gidiyorum. Fethiye’de birlik beraberlik ve dayanışma üst düzeyde. 40 sene önce ben senin için ne yapabilirim mantığı zayıftı. Şuan da öyle değil” dedi.

“ENGELLİ ASANSÖRÜNÜ KAZANDIRACAĞIM”

Açıklamasına devam eden Kaymakam Balcıoğlu “Fethiye Kaymakamlığı binamızda normal bir vatandaş olarak incelemelerde bulundum. Halkımız en çok Milli Eğitim ve Nüfus Müdürlüğünü soruyor. Her iki kurum da üst katta . Tabi ki yön tabelalarının olması gerekiyor. Bir de engelli vatandaşlarımız, üst katlara çıkamıyor. Engelli vatandaşlarımız için tekerlekli sandalye bulunduruyoruz. Devletimizin hizmetinin sınırsız olmasından yanayım. Engelli vatandaşlarımızın üst katlara çıkması için bir engelli asansörü çalışması yapmaktayız. Bunun araştırmasını yapıyorum. Engelli asansörümüzü kaymakamlık binasına kazandıracağım. Engelli kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızın en çok nüfus müdürlüğünde işleri oluyor. Telefon etmek kaydıyla görevli memurlarımız gerekirse ikametgahlarına gelmek kaydıyla bu hizmeti gerçekleştirmektedir” dedi.

“WHATSAPP MESAJ HATTIMIZI HİZMETE SUNDUK”

Konuşmasına devam eden Balcıoğlu “7 Şubat itibariyle Fethiye Kaymakamlığı whatsapp mesaj hattımızı hizmete sunduk. Sizlere tanışmak için de böyle bir yemekli toplantı tertip ettik. Sizleri burada gördüğüm için mutluyum” dedi. Fethiye’de göreve başladığı günden bu yana yaptığı çalışmalar hakkında ayrıntılı olarak bilgi aktaran Fethiye Kaymakam Vekili Hayrettin Balcıoğlu; özellikle ihtiyaç sahibi ve evinde yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşları tek tek ziyaret ettiğine değindi. Bu bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gerekli çalışmaların yürütüldüğünü vurgulayan Kaymakam Vekili Balcıoğlu, yemekli toplantı sonrasında basın çalışanları ile sohbet etti. Tanışma toplantısından dolayı Kaymakam Balcıoğlu’na teşekkür eden Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Osman Baykuş “Fethiye basını olarak her zaman devletimizin ve kaymakamlığımızın yanındayız. Kaymakamlığımızın hizmetlerini ve duyurularını halkımıza doğru ve eksiksiz bir şekilde ulaştırılması konusu ile ilgili sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Kaymakamlığımıza her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Yemekten önce kendini tanıtan Balcıoğlu, Kaymakam olmaya nasıl karar verdiği ile ilgili olarak ’’İlkokul 4’de kaymakam ne iş yapıyor bilmiyorduk. Öğrendik ki ilçedeki yönetimin başı kamu hizmetlerinin etkin görülmesini sağlıyor. Sonrasında kaymakam olacağım dedim” diye konuştu.

Kendisi hakkında da bilgilendirmede bulunan Kaymakam Balcıoğlu “Ben 1958 doğumluyum. İlkokul ve ortaokul Aydın Lisesi’nde okudum. Sonrasında 2 hukuk fakültesi biri Ankara diğeri ise İstanbul. Bir tane de siyasal bilimler fakültesi. Orayı yazmışız. Okula gittik fakat o yıllar felaketti. Kardeşin kardeşini vurduğu yıllardı. Neyse bu şekilde fakülteyi bitirdim. 1983 Şubat’ta kaymakamlık sınavını kazandım. Meslekte 39 yılı bitirdim” dedi.

Yüksek bir heyecan ile Fethiye’ye geldiğini ifade eden kaymakam Vekili Hayrettin Balcıoğlu “Oturmak olur mu? Şuan Dalaman Havaalanı Mülki Amiriyim. Aralık ortası gibi bakanlığımızın talimatıyla Fethiye kaymakam vekâletine geçici olarak bakıyorum. 2004 ile 2016 yılları arasında Antalya Havaalanında 6 yıl, diğer 6 yıl da Esenboğa Havaalanı’nda görev yaptım. Son 2 yıl da Dalaman Havaalanı’nda görev yapmaktayım” dedi.

Dalaman’da ikamet ettiğini de sözlerine ekleyen Kaymakam Vekili Balcıoğlu “Günlük Fethiye’ye gelip gidiyorum. Mutluyum huzurluyum. Burada birlik beraberlik ve dayanışma üst düzeyde. 40 sene önce ben senin için ne yapabilirim mantığı zayıftı. Şuan da öyle değil. 7 Şubat günü Whatsapp mesaj hattımızı sisteme koyduk. Sizlere merhaba demek için böyle bir yemek yemek istedim. Hemen hemen 27 kişi burada. Sizleri burada görmekten mutluyum” dedi.

Basın mensuplarına Fethiye’de göreve başladığı günden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler aktaran kaymakam Vekili Balcıoğlu 65 yaş üstü vatandaşları tek tek ziyaret ederek ihtiyaçları konusunda yardımcı olduklarını ifade etti. Fethiye Kaymakam Vekili Hayrettin Balcıoğlu yemek sonunda basın mensupları ile fotoğraf çektirdi.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …