Perşembe , Ağustos 18 2022
Anasayfa / Anasayfa / Karayiğit, Eleştirilere Tepki Gösterdi

Karayiğit, Eleştirilere Tepki Gösterdi

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, farklı birliklere üye olup Fethiye Ziraat Odasını eleştiren kişilere tepki gösterdi. Her zaman, her alanda çiftçilerin sesi olduklarını ve çiftçilerin yaşadığı sorunları Ankara’ya taşıdıklarını anlatan Karayiğit, kendilerini eleştiren kişilerin çiftçi olmadığını savundu. Yeni bir çalışma hazırlığında olduklarını belirten Karayiğit, çiftçilik yapan ile yapmayanı ayıracaklarını ifade etti.

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Ziraat Odası çalışanlarını ve kendisini eleştiren kişiler hakkında açıklama yaptı.

Kenan Karayiğit yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bazı birlikler adında ‘Ziraat Odası Başkanı ve çalışanları ne yapıyor? Ne iş yaparlar? Ne işe yarar?’ gibi yorum yapan çiftçilerimiz var. Biz 2 haftadır haldeyiz. Çitçinin derdini dinledik. Hatta geçtiğimiz günlerde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal geldi. Sabah saat 7.00’da halde, çiftçilerimizle beraberdik. Çiftçinin elektrikten tutun büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıktan balıkçılığa, seracılık ve örtü altı tarımdan buğday ve arpa üretimi yapan çiftçilerimizim ne kadar zorda olduğunu bir kitapçık haline getirdik. 11 tane Ziraat Odası Başkanı olarak imza attık. Genel başkanımıza ve gerekli bakanlıklara ulaştırılmak üzere Ankara’ya gönderdik. O gün halde de Gültekin Uysal’a ve beraberindeki Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a çiftçinin sorunları anlatan ve bu sorunların nasıl çözüleceğini ve hangi bakanlıklar aracılığıyla çözüleceğini anlatan bu kitabı sunduk. Biz çiftçimizin sesini böyle duyuruyoruz. Çiftçimizin derdini, sorununu kitapçık haline getirerek, 11 ziraat odası, Türkiye genelinde de ziraat odaları başkanları; mazot ve gübredeki artışla ilgili neler yapılması gerekiyor? Şimdiki durum nedir? Hangi Bakanlıkta çözülmesi gerekiyor? Kitapta yer verdik ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar bu kitapçıklarımızı gönderiyoruz. Bizim yapmamız gereken çiftçi ile Ankara’da Bakanlıklar, Cumhurbaşkanı ve hükümet arasında çiftçimizin sesi olmak.

Üretici pazarında olsun, serada olsun Ziraat Mühendislerimizle beraber, 24 saat açığız. Her zaman çiftçimizin sesi olmaya devam ediyoruz. Ziraat Odası olarak görevlerimize devam ediyoruz. Konuşan ve bazı yorum yapan arkadaşlar çiftçiyim diye yorum yapıyorlar ama ben onların çiftçi olduklarına inanmıyorum. Çünkü Fethiye Ziraat Odası’nda bin 300 kayıtlı çiftçi var, 6 bin 500 üye var. O arkadaşlar kayıtlı olan çiftçilerin arasında değildir. Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Şevket Bey, Karaçulha Hal Müdürü Engin Bey, komisyoncu arkadaşlar, Türkiye Haller Federasyonu Başkan Yardımcısı Atabey Akgün ile yaptığımız toplantıda önümüzdeki günlerde bir çalışma yapacağız. Çiftçilik yapan ve çiftçilik yapmayanı ayıracağız. Her hal girişinde Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) sorulacak. ÇKS belgesi olan çiftçilerimize kapımız her zaman açık” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Göcek Meydanı’nda Müzikli Akşamlar

Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı’nda sanatçılar Aysun Karasaçlı, Adem Kazan, Ali Tunç ve Mustafa Selçukoğlu …