Çarşamba , Mayıs 18 2022
Anasayfa / Anasayfa / Karaca’dan anlamlı hediye

Karaca’dan anlamlı hediye

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Mesut Güleroğlu’na 1 adet tandem bisiklet hediye etti.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası programı kapsamında; Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği’nin Fethiye Belediyesi’ne talebi üzerine engelli ve engelsiz bireylerin dostluklarını bisiklet üzerinde pekiştirmek, bisiklet sporu ile herkes için eşit erişebilir kamusal alanlar oluşturmak ve engelli bireylere doğa ve insan arasındaki etkileşimin en doğal haliyle farkındalık yaratmak için Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından tandem bisiklet hediye edildi.

Fethiye Belediyesi Sosyal işler Müdürlüğü’nce yapılan etkinliğe Başkan Yardımcısı Oğuz Bollelli, Engelli Meclis Komisyon Başkanı A. Devrim Öztürk ve üyeler Cengiz Çay, Taner Boz, Türkiye Görme Engelliler  Spor Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Metin Erat, Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı  Mesut Güleroğlu,  Yönetim Kurulu  Başkanı Eser Tunçoğlu ve dernek üyeleri katılım sağladı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Yurttaşlarımızın dostluklarını bisiklet üzerinde pekiştirmek, herkes için eşit erişilebilir fakındalıklar yaratmak için; Turkuaz Engelliler Eğitim Sanat ve Spor Kulübü Derneği’ne tandem bisiklet hediye ettik. Sadece bugün değil, her zaman engelli bireylerimizin yanındayız” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Karaca açıklamasında şunları söyledi; “Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Fethiye’nin birçok bölgesinde yaşayan engelli vatandaşlarımızın elini tutuyor, her fırsatta onlara destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz hizmetlerde dezavantajlı gruplarla sürekli iletişim halindeyiz. Projelerimizde kendileriyle yaptığımız görüşmeler sonrasında kararlar almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Engelli vatandaşlarımız bizim için yılın belirli günlerine sığdırılmaması gereken bir öneme sahiptir. Geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeniyle istediğimiz şekilde kutlayamadığımız Engelliler Haftası’nı bu yıl engelli vatandaşlarımızla birlikte kutlayacağız.  Her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlatarak, Fethiye’mizde yaşayan tüm engelli bireylerimizin haftasını kutluyorum”

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.