Salı , Haziran 28 2022
Anasayfa / Anasayfa / Karaca, “Tanıtım atağına geçiyoruz”

Karaca, “Tanıtım atağına geçiyoruz”

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti’nin en etkili medya kuruluşlarının mensupları ile işadamlarından oluşan bir heyet, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Fethiye Belediyesi’nin organizasyonu ile Fethiye’de bir takım ziyaretlerde bulunan heyete, Fethiye Belediyesi Başkan Danışmanı Yavuz Topateş eşlik ediyor. Konuk heyette Çin merkezi televizyonu, ulusal radyosu ve uluslararası radyosu’nu tek çatı altında toplayan “Çin Medya Grubu”, CCTV televizyon kanalı ve Çin Komünist Partisi (CPC)’nin resmi yayın organı “Halk Günlüğü Gazetesi”nin mensupları bulunuyor.

 “Çin’e bekliyoruz”
Türk misafirperverliği’ne dikkat çeken Çin Medya Grubu (ÇMG) Ankara Temsilciliği başmuhabiri Wei Yan , “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya teşekkür ediyoruz. Belediyenin büyük desteği ile Fethiye’de ziyaretler yapmaya devam edeceğiz. Çin halkı, Türk turizmini ve misafirperverliğini seviyor. Medya kuruluşlarının muhabirleri  Fethiye’de çekimler ve röportajlar yapacak. Bizler de Çin’e Fethiye Belediye Başkanımızı ve Kaymakımızı bekliyoruz” dedi.

Karaca: “Şu an otellerin doluluk oranı % 75’in üstünde”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, başka destinasyonlara dikkat çekerek, “İngiltere, Ukrayna ve Rusya turizminin yanında Çin’de ve birçok ülkede tanıtım atağına geçeceğiz” dedi. Çin’in en fazla izlenen televizyoncularını Fethiye’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Karaca, “2019 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nden basın mensuplarını ağırlamıştık. Pandeminin ciddi olumsuz etkileri oldu. Tekrar bir tanıtım atağı yaparak, Çin basın mensupları heyetini Fethiye’de ağırlıyoruz. Bizler de Çin’e giderek, orada çeşitli görüşmeler yapacağız. Şu an itibariyle turizmle ilgili sıkıntılar büyuk ölçüde kalkmış durumda. Oteller % 75 doluluk oranına ulaştı” dedi.

Çin heyeti, Fethiye’de Kaymakamlık, Ticaret Odası, Otelciler Birliği ve TÜRSAB ile de temaslarda bulundu.

Çin’li Heyetten Kaymakam Balcı’ya Ziyaret

Çin Halk Cumhuriyetinin en etkili medya kuruluşlarının mensupları ile iş adamlarından oluşan bir heyet, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı ziyaret etti.

Kaymakam Alper Balcı ziyarette, Çin medya grubu üyelerine Fethiye’nin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler aktardı. Çin’den Fethiye’ye daha fazla turistin getirilebilmesi için tanıtım faaliyetlerinde bulunan Fethiye Belediyesi’nin organizasyonu ile Fethiye’ye gelen heyete, Fethiye Belediyesi Başkan Danışmanı Yavuz Topateş eşlik etti. Konuk heyette, Çin merkezi televizyonu, ulusal radyosu ve uluslararası radyosu’nu tek çatı altında toplayan “Çin Medya Grubu”, CCTV televizyon kanalı ve Çin Komünist Partisi (CPC)’nin resmi yayın organı “Halk Günlüğü Gazetesi”nin mensuplarda yer alırken Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye’nin deniz ,güneş turizminin yanı sıra tarihi ve turistlik değerleri bulunduğunu Kaya Mezarlarından, Likya Uygarlığının izlerinin bulunduğu Antik Tiyatro, Tlos, Kadianda, Likya Yürüyüş Yolu ve Kayaköy ile bu sıcak havalarda halkın tercih ettiği yüksek yaylalarının yer aldığını ifade etti. Kaymakam Balcı, “Çin halkının büyük önem verdiği Babadağ yamaç paraşütü alternatif turizm ile büyük önem taşıyan Fethiye’de Babadağ’a yapılan teleferikte apayrı çekim merkezimizdir. Göcek’ten mavi yolculuk dünya’nın önem verdiği ayrı bir güzellik ve tatil cennetlerindendir” dedi.

“Misafirlerimizin Gelişi Bizi Mutlu Etti”

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, “ Misafirlerimizin gelişi bizi mutlu etti. Biz Çinli misafirlerimizi güzel Fethiye’mize davet ettik. Fethiye’nin sadece deniz, kum, turizm açısından zengin olmadığını her yönden zenginliğinin olduğunu anlattık. İnşallah davetlerimizi kabul ederler ve Fethiye’mizde onları ağırlama şansımız olur” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

YOL SANAT VE ÜST YAPI İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR

Orman İşletme Müdürlüğü-Yatağan Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.