Cuma , Mayıs 20 2022
Anasayfa / Anasayfa / Karaca makamını minik Esra’ya bıraktı

Karaca makamını minik Esra’ya bıraktı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını, Karagedik İlkokulu öğrencisi Esra Ölmez’e bıraktı.

Karagedik İlkokulu Müdürü İlkay Şumur, Müdür Yardımcısı Gökçe Arıkan ve öğrencilerle Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti. Öğrencileri makam odasında karşılayan Başkan Karaca, ardından makamını minik Esra’ya bıraktı. Başkan Karaca, koltuğu Esra Ölmez’e bırakmasının ardından, öğrencilerle sohbet etti. Çocuklar için oyun alanının arttırılmasını isteyen Esra, Karagedik İlkokulu’na ise çok amaçlı salon yapılmasını için talimat verdi. Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran, minik başkanın ziyaretine katılarak, görevinde başarılar diledi. Hoş sohbet ve kahkahalarla dolu ziyarette, Başkan Karaca, minik öğrencilerin isteklerini de yerine getirdi.

KARACA’DAN 23 NİSAN MESAJI

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımladığı mesajında, ‘Sevgili çocuklar, dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilmiş ulusal bir bayram yok. Sizler hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Sizler geleceğin bilim insanları, sanatçıları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri ve daha nice görevlerin başarılı değerleri olacaksınız’ dedi.

Bugünün ulusal kurtuluş savaşımızı yönlendiren, Gazi Meclisimizin 102. Kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Karaca , “Gazi meclisimizi kuran ve bu kutlu günü anlamlı biçimde çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Gazi meclisimizin bütün üyelerini rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu bayramın sahibi olan ve içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde evlerinde, pencerelerinde, balkonlarında ulusal bayrağımızı sallayan yavrularımızı kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

“HEPİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ”

Karaca sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili çocuklar, dünyanın hiçbir ülkesinde çocuklara armağan edilmiş ulusal bir bayram yok. Sizler hepiniz bizim için çok değerlisiniz. Sizler geleceğin;  bilim insanları, sanatçıları, doktorları, mühendisleri, öğretmenleri ve daha nice görevlerin başarılı değerleri olacaksınız. Atatürk’ümüz diyor ki; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız’ Çocuklar, Atatürk’ümüzün ışığında yürümeye devam edin. Hepinizin gözlerinden öpüyorum”

About egegazetesi

Check Also

Çocuk Evlerinden Yaza Merhaba Pikniği

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Fethiye Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından …