Cumartesi , Aralık 2 2023

Kansız, ” Seçim İle Geldik, Atama ile Gelmedik”

6’lı  Masanın ortaklarından olan Gelecek Partisinin Muğla’daki tek İlçe Başkanlığı olan Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız’ı görevden alındığı iddiaları Fethiye’de tepkilere neden oldu..

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız kendisinin görevden alındığı yönündeki dedikoduları üzerine basın açıklaması düzenledi. Fethiye İlçe teşkilatında basın açıklaması yapan Sadet Kansız, görevlerinin başında olduklarını söyledi.

Kansız, “İki yıldan bu yana Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman’ın, ilçe teşkilatına baskı uyguladığını söyledi.

İlçe Başkanı Sadet Kansız; yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, “Görevlerinin başında olduklarını belirti ve  il başkanı ile ilgili genel merkezin gerekeni yapacağını ifade etti.

Kansız, ” Seçim İle Geldik, Atama ile Gelmedik”

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız yaptığı basın açıklamasında, “Demokrat Partisi Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal ve Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Ordu Milletvekili Sayın Cemal Enginyurt, partilerinin ilçe teşkilatının açılışı için Fethiye’ye geldiler. İlçe başkanı olarak ben ve arkadaşlarım gelen davet üzerine programa katılım sağladık. Etkinlik esnasında olumsuz bir durum ile karşılaştım. İl Başkanımız Sayın Selahattin Kayaman, 2 yıldan bu yana şahsıma ve ilçe teşkilatımıza baskı uygulamaktadır. Etkinlik için gelen basın mensuplarına da benim görevden alındığı yönünde bir söylemde bulunduğunu öğrendim… ŞOK ŞOK OLDUM… şeklinde Konuştu.

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Sadet Kansız, “İlçe teşkilatı olarak biz görevimizin başındayız. Ben ve İlçe yönetim kurulu üyelerimiz seçim ile seçilip geldik… Atama ile göreve getirilmedik. Onun için bu tür konuşmalar Gelecek Partisi İl Başkanına bir fayda sağlamaz… Tam aksine seçim öncesinde zarar verir.. Kaldıki Fethiye İlçe Başkanlığı Muğla ili içindeki tek seçilmiş ve tek kapısı açık İlçe teşkilatıdır… Bizim çalışmamız oldukça etkin şekilde yürütüyoruz… Gelecek Partisini Fethiye ve Seydikemer’de bulunan seçmenimize her mecrada anlatıyoruz.. Fethiye Gelecek Partisi İlçe Teşkilatı olarak Maddi ve manevi olarak her zaman genel başkanımızın yanındayız. Bu hususu Fethiye halkı ve kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Bu arkadaş Muğla’da teşkilatlanmayı beceremediği için sürekli sahada olmamızı kendine yediremiyor. Genel merkezimizin bu arkadaşımız hakkında gereğini yapacağını düşünüyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

AB Tescili İçin İlk Adım Tamam

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) GEKA destekli  ‘Fethiye Kaya İnciri Coğrafi İşaret Tescili AB …