Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Anasayfa / Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Fethiye İlçe jandarma Komutanlığı tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile stant açıldı.

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Fethiye İlçe jandarma Komutanlığı tarafından stant açıldı. Stant’ta kadınlara yönelik  KADES(Kadın Acil Destek Uygulaması” hakkında bilgiler vererek çiçek ve bilgilendirici broşür dağıttılar.

Polis ve Jandarma 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadınlara çiçek ve bilgilendirici broşür verdi. KADES uygulaması ile ilgili vatandaşları bilgilendiren polis ve jandarma ekipleri Fethiye Kültür Merkezi önünde stant açtı. Ekipler KADES ile ilgili olarak “Akıllı telefon kullanıcısı İOS ve Android  marketlerden indirebileceği KADES uygulaması ile aile içi ve şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112,155,156 Acil :Ağrı Merkezi’ne ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edilmesini sağlayan bir uygulamadır” dediler.

KAYMAKAMDAN EMNİYET STANDINA ZİYARET

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile stant açılan standı ziyaret etti.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından önünde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile stant açılan standı ziyaret etti. Kaymakam Fırat ziyaret sırasında Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan’dan açılan stant ve KADES uygulaması hakkında bilgi aldı. Kaymakam Eyüp Fırat ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada “Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans mottosuyla bugün hem emniyetimiz hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerimiz burada stant açmış.  Dün Türkiye’nin her yerinde aynı zamanda yapılan toplantımızda da bizlere eşlik etmiştiniz. Emniyet Müdürümüzden ve büro temsilcisi memur arkadaşımızdan detaylı bilgileri de aldım. Fethiye KADES uygulamasında iyi bir noktada ama bizim düşüncemiz bunu bütün kadınlara iletebilmek. Bu uygulamanın varlığından habersiz kimsenin kalmamasını amaçlıyoruz.  Özellikle sosyal medyada da görüyoruz. Üzüntüyle takip ediyoruz. İnşallah bu uygulamalarımızda görsellerle, broşürlerle, birebir anlatımlarla memur arkadaşlarımız burada ki vatandaşlarımıza aktarıyor. Fethiye’mizde, Muğla’mızda, Türkiye ‘mizde böyle bir gündem inşallah hiç olmaz” dedi.

 

About egegazetesi

Check Also

Hamdi Özbay Ölümünün 5. Yılında Anıldı

Fethiyeli Türk Halk Müziği Bağlama Sanatçısı, Hamdi Özbay, ölümünün 5. yıldönümünde Taşyaka Mezarlığı’nda bulunan mezarı …