Pazar , Ekim 2 2022
Anasayfa / Anasayfa / Kabak Koyu yolu yapıldı
default

Kabak Koyu yolu yapıldı

Fethiye Belediyesi, Dünyaca Ünlü Kabak Koyu’na inen yolda hem genişletme hem de parke çalışması yaptı.

Uzun yıllardır turizmciler ve turistler, yol olmadığı için kendi imkanlarıyla, zorlu şartlarda Kabak Koyu’na iniyorlardı. Fethiye Belediyesi, bölgede yaptığı incelemenin ardından öncelikle yol genişletme çalışmasına başladı. Bölgede yapılan hummalı bir şekilde süren genişletme çalışmasının ardından Kabak Koyu’na kadar gidilen alan parke yol yapıldı.

Başaran, “İzinleri aldıktan sonra çalışmalara başladık”
13 bin 500 metrekare yapılan yol çalışmasıyla ilgili Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran açıklamalarda bulundu. Başaran, “Çalışmaya ilk önce Orman Müdürlüğü’nden yol devrini belediyemize alarak başladık. Ardından Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu’ndan gerekli izinler alındıktan sonra ihale sürecini gerçekleştirdik. 13 bin 500 m² beton kilit parkeyi şuanda tamamladık. Toplamda 17 bin 500 m² kilit parke imalatını tamamlayarak, bölgedeki çalışmamızı sonlandıracağız. Özellikle yerel halkın, turizmcilerimizin bu çalışmayla birlikte olumlu dönüşleri oldu. Aynı zamanda bölgede eksik kalan parke çalışmalarımızı da çok kısa bir süre içerisinde bitireceğiz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

BAŞKAN OTGÖZ PARKE TAŞI DÖŞEDİ

Seydikemer Belediyesi’nin Ceylan Mahallesinde devam eden parke çalışmalarını yerinde inceleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e …