Pazar , Ekim 2 2022
Anasayfa / Anasayfa / İYİ Partiye 250 Kişilik Katılım

İYİ Partiye 250 Kişilik Katılım

Adalet ve Kalkınma Partisinden (AK Parti) ani bir kararla istifa eden ve ardından İYİ Parti saflarına katılan Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi, beraberindeki yaklaşık 250 kişiye yakın farklı siyasi görüşlerden vatandaşları İYİ Partiye getirdi. İYİ Partiye geçen kalabalık için parti binasında rozet takma töreni düzenlendi. Törende kısa bir değerlendirmede bulunan Çiftçi, İYİ Partinin hem yerelde, hem de geneldeki başarı çıtasını arttırmak için var güçleri ile çalışacaklarını ifade ederken, İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, Ayşe Çiftçi ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Durmak yok. Daha fazla çalışacağız. Halkımızı bu kötü gidişattan kurtaracağız” dedi.

Uzun yıllar AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunan ve ardından da 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde yine AK Partiden Fethiye Belediyesi Meclis üyesi seçilen Ayşe Çiftçi  Mart ayında ani bir kararla AK Partiden istifa etmişti. Ardından da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daveti ile İYİ Parti saflarına katılan Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi, beraberinde farklı siyasi görüşlerden yaklaşık 250 kişiyi İYİ Parti saflarına dahil etti. Çoğunluğu kadın ve gençlerden olduğu gözlemlenen kalabalık için İYİ Parti İlçe Binasında rozet takma töreni düzenlendi. Rozet törenine İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı aynı zamanda Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Behçet Saatcı, İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, İYİ Parti Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Programda yapılan konuşmalarda İYİ Parti’ye katılımların her geçen gün arttığı vurgulandı. İlk olarak konuşan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Bugün geniş çaplı bir rozet takma töreni düzenledik. Yerel Yönetimler Başkanımız aynı zamanda Muğla Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Metin Ergün, İl Başkanımız Sayın Davut Cumhur Akmeşe, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Behçet Saatcı da iştirak etti. İYİ Parti olarak çalışmalara devam ediyoruz. Siyasi partilerin en meşhur hareketlerinden birisi üye kazandırmaktır. Onun için Sayın Genel Başkanımız, Türkiye’nin 81 vilayetinde. Biz de yerel yönetimler olarak, ilçe teşkilatları olarak Fethiye’de partimizi büyütmek için mücadele ediyoruz. Hep beraber tüm teşkilatımız büyük bir özveri ile çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah üye sayımızı yıl sonunda 3 bine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İYİ Parti Yerel Yönetimeler Başkan Yardımcısı Behçet Saatcı konuşmasında, “Rahmetli Süleyman Demirel’in bir lafı vardır. Der ki ‘Partiyi kuran da partiye en son giren de eşit mesafededir.’ Bu anlamda yeni gelen arkadaşların partimize güç katacağına inanıyorum. Biz yerelde, genelde Türkiye’nin birinci partisi olma konusunda iddialıyız. 81 ilde ayak basmadık yer bırakmamış olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yolunda yürüyeceğiz. İYİ Parti için koşturmaya devam edeceğiz. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah eleştirdiğimiz işleri bize yaptırmasın. Şuan iktidarı liyakate önem vermediği için eleştiriyoruz. Bu duruma düşeceksek eğer Allah bize iktidar nasip etmesin” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı aynı zamanda Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, “Dur durak bilmeksiniz çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye’de adım atılmadık bir metrekare yer bırakmadan bütün Türkiye’yi gezmeye gayret sarf ediyoruz. Bizim derdimiz milletimizin derdidir. Bizim derdimiz Türkiye’nin derdidir. Türkiye’yi tekrar güçlü bir şekilde hukuk devleti haline getirmeye, demokratik bir devlet haline getirmeye devletimizin kurumlarının hakem rolünde tutma, sivil toplumu ortaya çıkarma, özgürlükleri genişletme mücadelesi içerisindeyiz. Bunu da milletimize anlatma derdindeyiz. Milletimiz de çok şükür bizi anlamaya başladı. Her geçen gün İYİ Parti yükselişte ve büyüyoruz. Türkiye’de bütün evleri ziyaret ediyoruz. Kapı çalıyoruz. Genel Başkanımızın selamlarını iletiyoruz. Dertlerini soruyoruz. İnşallah girilmedik ev kalmaksızın bu işi başaracağız. Teşkilatlarımız planlı bir şekilde çalışıyor. Ayşe Çiftçi de partimize katıldı. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Yeni katılan arkadaşlara da hoş geldiniz diyorum. İnşallah Behçet Başkanın söylediği gibi hem Türkiye hem de Muğla’da partimizi birinci parti yapma gayreti içindeyiz. Tam gaz çalışıyoruz. Ufak çekişmelerin içinde değil İYİ Parti. Ne yaptığını bilen kadrolarımız var. Onun için ufak tefek şeylerle uğraşmadan Türkiye’yi ve Muğla’yı en iyi şekilde kalkındırmanın gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

BAŞKAN OTGÖZ PARKE TAŞI DÖŞEDİ

Seydikemer Belediyesi’nin Ceylan Mahallesinde devam eden parke çalışmalarını yerinde inceleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e …