Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / HUZUR EVİ SAKİNLERİ İLE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

HUZUR EVİ SAKİNLERİ İLE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Fethiye Huzur Evi kadın sakinleri ile Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yönetimi tarafından Anneler günü ve Hıdrellez etkinliği düzenlendi.

Çalış Yörük Çadırında düzenlenen etkinlikte; Fethiye Huzur Evinde kalan kadınlar misafir edildi. Hıdrellez ve Anneler kutlaması etkinliğine; Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Candan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Huzur Evi Müdürü Sevim Seringen ile huzur evinin kadın sakinleri katıldı. Samimi sohbet havası içersinde gerçekleşen kutlama etkinliğinde Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yönetimi ile huzur evi sakinleri keyifli bir gün yaşadılar. Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi başkanı Candan Özdemir “Anneler günü nedeniyle bizler Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yönetimi olarak huzurevindeki annelerimizi ağırlamak istedik. Amacımız hem anneler gününü kutlamak, hem de Hıdrellezi kutlayalım, dedik. Biz böyle birliktelikler ile mutlu oluyoruz. Biz gönüllü anneler ve kadınlar olarak da uzun yıllardır, Huzurevi etkinliklerinde; her zaman vardık. Etkinliklerimize devam edeceğiz. İnşallah üye sayımızı 500 kişiye çıkaracağız. Asıl amacımız ülkemizin ilk kadın birlikteliği ve sivil toplum kuruluşu olan Türk Kadınlar Birliğini gelecek kuşaklara tanıtmak ve yaşatmaktır. Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi de ilçemizin ilk sivil toplum kuruluşu ve kadın dayanışmasıdır. Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi 1969 yılında kurulmuştur. Bizler için Türk Kadınlar Birliğinin kurucusu, gazeteci, yazar ve Türkiye’nin ilk kadın savunucusu Nezihe Muhiddin hanımefendi çok önemlidir. Kendisini rahmet ve saygıyla bir kez daha anıyoruz. Amacımız Fethiye’mizde onun ismini taşıyan bir park alanı oluşturmak ve heykelini dikmektir. O yüzden var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Etkinliğimize katılan Fethiye Huzur Evinin kadın sakinlerine ve müdürümüz Sevim Seringen hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.