Cuma , Haziran 9 2023

“Gündemde Kalma Hevesindeler”

 AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in gündemde kalmak için boş laflar ürettiğini belirterek, “Ülkemizi muasır medeniyet seviyesine böyle mi ulaştıracaksınız. Siz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kemiklerini sızlattınız. Şimdi de erken seçim istiyorsunuz. Cumhurbaşkanı adayınızı bulmaya bakın seçim bir buçuk yıl sonra 18 Haziran 2023’de. Milletimiz her daim olduğu gibi hakkettiğiniz cevabı verecektir” dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Partisinin Fethiye İlçe Başkanlığında geçtiğimiz hafta yapılan İlçe Danışma Toplantısındaki konuşmasında “Tek partili CHP hükümeti zamanında girdiler insanların ahırlarındaki 2 öküzün birini aldılar. Bunu ancak ve ancak CHP yapar” ifadelerini kullanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’de Kadem Mete’ye atıfta bulunarak, “CHP iki öküzden birini almış diyorsun bak birini bırakmış ama. Ancak siz bu Milletin ahırında öküz bile bırakmadınız. Yetmedi köylüyü çiftçiyi aç bırakıp borçlandırdınız utanın” cevabını vermişti.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’te CHP’li Demir’in açıklamaları karşısında sessizliğini bozdu ve çok sert açıklamalarda bulundu.

“GÜNDEMDE KALMA HEVESİNDEN VAZGEÇMİYOR”

CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in bu açıklamalarını gündemde kalmak için yaptığını belirten Öztürk, “Ana muhalefet partisi  Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir maalesef desteksiz, hadsiz açıklamalarına devam ediyor. Popülist, göstermelik çalışmalar yaparak gündemde kalma  hevesinden bir türlü vazgeçemiyor. Geçtiğimiz aylarda bir paket kahveyi malzeme ederek basit bir davranış ile   ilçe başkanı olarak beni aklınca tiye almaya çalıştı. Ardından geçtiğimiz haftalarda genel başkan yardımcısının   da iştirakiyle partilerine  yoğun katılım yalanı ile ortaya çıktılar. İlçe binalarının önünde topladıkları eski partililere şov yapmaya kalktılar. Partisine üye olmadığı halde bazı kişilere rozet taktılar ve maalesef katılımcıların bir kısmı da bu oyuna alet oldular.  Tören esnasında CHP’ nin hiçbir yetkilisi  basın mensuplarının önünde yapılan üye sayısını ve hangi partiden katıldıklarını açıklamadıkları  halde günler sonra yazılı ve görsel  basın mensuplarımızın mail hesaplarına “AK Parti’den topluca istifa edip CHP’ ye katıldılar “ asılsız  haberi ve resimleri servis etmişlerdi. Bu asılsız haber üzerine; “  kirli siyaset yapmayın, dürüst olun, basın mensuplarımızı da bu asılsız haberlerinize alet etmeyin”  açıklaması yapmak zorunda kalmıştık. Bunun üzerine yeniden AK Parti Fethiye ilçe başkanı olarak bana  sataşarak mesnetsiz açıklamalar yapmaya devam ettiler.  CHP ilçe başkanı Mehmet Demir  geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında “ belediye operasyonu , bizim belediye başkanımız  ve  Cumhuriyet Başsavcılığımız ile 8 aydır yürütülen bir olay. Belediye başkanımız da, ben de, Cumhuriyet Başsavcımız da bunu biliyorduk” açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından CHP ilçe başkanı  Mehmet Demir hakkında soruşturma başlatıldığı ve ifadesinin alınmak üzere savcılığa davet edildiğini basından öğrendik.Ana muhalefet ilçe başkanı partimize ve başkanlarına saldırılarına maalesef devam ediyor. 22 Aralık 2021 Salı günü Ak Parti Fethiye İlçe Danışma Toplantımızda Muğla İl Başkanımız sayın Kadem Mete’nin yapmış olduğu konuşma üzerine bu kez de il başkanımızı hedef aldığını görüyoruz. Ana muhalefet  İlçe başkanı Mehmet Demir  yaptığı açıklamada “ CHP iki öküzden birini almış bak birini bırakmış ama siz milletin ahırında öküz bile bırakmadınız “ diyerek yine her zaman olduğu gibi Türkiye’nin geldiği seviye hakkında bilgi sahibi olmadığını ortaya koymuştur. Her seferinde olduğu gibi  basit, sıradan, yakışıksız açıklamalar ile gündemde kalmaya çalışmıştır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in ya hiç bir şey bilmediğini, yada bilmezlikten geldiğini savunan AK Partili Öztürk, “Uyan  sayın başkan uyan.  Türkiye çağ atladı. Öküzlerin yerini traktörler aldı. Türkiye dünyanın 5’inci Büyük traktör pazarı. Ülkemizde  traktör parkı 2 milyon oldu. Türkiye traktör ihraç ediyor,elektrikli traktörünü yapıyor. Tarımsal mekanizasyonda çook aşamalar kat etti.  Desteksiz atma, bilmeden konuşma. Biraz araştır, oku, öğren.  Ak Parti hükümetleri döneminde Tarım Sektörüne yönelik istikrarlı devlet desteği devam etti. Tarım sektöründe önemli dönüşüm gerçekleştirildi. 2019 yılı rakamlarına göre Türkiye dünyadaki tarım ekonomisinde 10’uncu sırada yer aldı. Avrupa’da ise 1’inci. 2020 yılında TÜRKİYE Gayrisafi Yurt İçi Hasıla içinde tarımın payı % 6,5 oldu. 2021 yılında toplam istihdamın içindeki tarımın payı %17,4. Destekleme oranlarına baktığımızda “ Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütüne (OECD) göre Türkiye’de 2020 yılında tarıma aktarılan kaynak Tarımsal Yurt İçi Hasılanın %1,61’i.Bu oranla  OECD ülkeleri arasında birinciyiz. Tarımsal destek 12,9 Milyar TL den 2 kat arttırılarak 2022 yılında  25,8 Milyar TL’ye çıkartıldı. Bu dönemde Türkiye’nin Büyükbaş hayvan sayısı 18 milyon 158 bin ve bu sayıyla birinci sırada. Büyük baş hayvancılıkta AB ülkeleri arasında ise  17  milyon 790 bin ile Fransa,11 milyon 300 bin ile Almanya,6 milyon 635 bin ile İspanya, 6 milyon 500bin ile İrlanda ve 6 milyon 400 bin ile İtalya izledi. Aynı dönemde Küçük baş hayvanda Türkiye 54 milyon 112 bin. Bunun 42 milyonu koyun. 12 milyonu keçi. Koyun sayısında AB içinde 15 milyon 500 koyun ile İspanya birinci, keçi sayısında 3 milyon 500 bin ile Yunanistan birinci. Ülkemizin küçükbaş hayvan Yani Türkiye hem büyükbaş, hem de küçükbaşta Avrupa lideri. Ülke genelinde binlerce baraj ve gölet, su yolları yaptık, çiftçimizin hizmetine sunduk. Bunlar yapılanların sadece bir kısmı” diye konuştu.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KEMİKLERİNİ SIZLATTINIZ”

Öztürk açıklamasını devamında, “Bir de CHP icraatlarına bakalım. Siz  Muğla ve ilçelerini bir damla suya muhtaç ettiniz. Türkiye’nin en pahalı suyunu Muğla içiyor. Alt yapı yatırımlarında Fethiye ve diğer ilçelerde vatandaşları mağdur ettiniz. Toz, toprak içinde bıraktınız. İlçelerimizi sel sularına teslim ettiniz.  Muğla merkezde KYK yurduna kanalizasyon bağlantısı bile gerçekleştiremediniz. Ula’da 5 km yolu 3 yıldır bitiremediniz. Muğla’mızın ve Fethiye’mizin hak etmediği olaylar ile anılmasına neden oldunuz. Muğla’mız orman yangınları ile boğuşurken Muğla Büyükşehir Belediyesinin kiraladığı bir helikopter ile şov yaptınız. İstanbul’da temel atmama törenleri yaptınız, metro istasyonlarına toprak doldurdunuz. Yönettiğiniz belediyelerde halk ekmek üretimlerini  azalttınız. Muğla’da halk ekmek üretimi bile yapamadınız. Belediyelerinizin yaptığı  pandemi hastanesi yalanları ile milletimizi kandırdınız. CHP’nin yönettiği belediyelerde Sayıştay’ın tespit ettiği usulsüzlükler hat safhada. Belediyelerden binlerce işçiyi çıkarıp yerine kimleri aldığınızı tüm dünya biliyor.  Milletin gözüne baka baka emperyalistler ve terör destekçileri ile kol kola oldunuz.  Her muhtara bir yazı işleri müdürü vererek istihdamı arttıracağınızı ilan ettiniz. Sivas’ı ülke, Trakya’yı ilçe, Mersin’i Güneydoğunun incisi, Şanlıurfa’yı en çok fındık üreten il yaptınız. Şanlıurfa Büyükşehir belediyesini bize verin çiftçilere bedava elektrik vereceğiz dediniz. Bu vaadinizi gerçekleştirmek için fırsat elinizde. Vatandaşlarımız elinizde olan İstanbul, Ankara, İzmir  ve Muğla büyükşehir belediyeleri ile çiftçimize bedava elektrik vermenizi bekliyor. Laf ebesi, gaf ebesi oldunuz. Ülkemize karşı tüm yasadışı örgütler ile birlikte döviz kuru atakları operasyonuna destek verdiniz. Ülkemizi muasır medeniyet seviyesine böyle mi ulaştıracaksınız. Siz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kemiklerini sızlattınız. Şimdi de erken seçim istiyorsunuz. Cumhurbaşkanı adayınızı bulmaya bakın seçim bir buçuk yıl sonra 18 Haziran 2023’de. Milletimiz her daim olduğu gibi hakkettiğiniz cevabı verecektir” ifadelerine yer verdi.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …