Pazartesi , Mart 27 2023

GELECEK PARTİSİ İLÇE BAŞKANI EKİBİYLE AK PARTİYE GEÇİYOR

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, yaptığı basın açıklamasında İlçe Başkanlığından istifa ettiğini  söyleyerek;  yaklaşık 100 üyesiyle AK Parti’ye geçeceğini ifade etti. Geçtiğimiz günlerde “ilçe başkanı görevim devam ediyor, görevimden alınmadım” şeklinde basına açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız’ın görevden alındığı yönünde;  İl Başkanı Selahaddin Kayaman tarafından açıklama yapılmıştı. Açıklamalarında; ben seçimle gelen Muğla ilindeki tek ilçe başkanıyım diyerek görevinin başında olduğunu ifade eden Kansız; hukuk yoluna başvuracaklarını da beyan etmişlerdi. Yaşanan gerilim ardından Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, yaptığı basın açıklamasında İlçe Başkanlığından istifa ederek, yaklaşık 100 üyesiyle birlikte AK Parti’ye geçeceğini söyledi. 7 Şubat Salı  günü Gelecek Partisi ilçe teşkilatı ile kalabalık bir ekiple Fethiye AK Parti İlçe Başkanlığında rozet takma töreni gerçekleştireceklerini ifade etti.  Altılı masanın güven vermediğini söyleyen  Kansız, Muğla İl Başkanı Selahaddin Kayaman ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun siyasetle alakalarının olmadığını iddia etti. Tek güvenilecek kişin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirtti.

“YOLA ÇIKTIKLARINI YOLDA SATAN TEK GENEL BAŞKAN AHMET DAVUTOĞLU’DUR”

Çeşitli iddialarda bulunan Sadet Kansız açıklamalarında “Yaklaşık 2 yılı geçkindir Gelecek Partisi Fethiye Kurucu İlçe Başkanlığını yapmaktayım. 2 yıl içinde çok yalnız kaldık. Ankara yönetimi teşkilatından. Muğla’da İl Başkanlığı görevini yapmamasından dolayı, Fethiye’de iki üç yılı aşkındır görev yapmaktayım. 2, 3 aydır biliyorsunuzdur, Muğla ve Fethiye’nin gündemini. Gelecek Partisinin ilçe başkanı atadığını Selahattin Kayaman basına açıklama yaptı. Bizde görevimizin başında olduğunu söyledik. Buna rağmen, bizim kendi yönetimimizdeki arkadaşları da tek tek arayarak, dilekçe göndererek parti üyelerine görevden alındınız dendi. Biz arkadaşlarımızla beraber bu yola çıktık.  Gelmeyecek bir partinin ilçe başkanlığını yapmışım, iki yılı aşkın. Ben Fethiye halkından özür diliyorum bu konuda. Burada, Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da teşkilattan hiç haberi olmadığını, buradan defalarca Ankara’ya gittiğimiz, mektup gönderdik ve genel başkan yardımcılarının da bu konuyla ilgili tamamının haberi var. Muğla İl Yönetimi zaten yok. 13 ilçeden zaten bir ilçesi kaldı, o da Milas İlçe Başkanlığı. Başka yerde teşkilatı olmayan tek partidir. Sayın Ahmet Davutoğlu, görüştüğümde, kendisi bizi istifaya zorladı. Bizim bu göreve seçilerek geldiğimizi ve bizim inanan insanlarla yola çıktığımızı ve kendisinin mağduriyetine inanmış olarak, İlçe Başkanı görevine talip olduğumuzu anlattığımızda yola çıktıklarını yolda satan tek genel başkan Ahmet Davutoğlu’dur. Güvenilmez, sözlerine inanılmaz tek lider olduğunu anladık, o yüzden bizde yolumuzu bu 6’lı masanın da 7. Ayağı HDP olduğu için Adalet ve Kalkınma Partisinde siyaset yapmanın teşkilatımızla birlikte en uygun olduğunu, Fethiye teşkilatıyla birlikte toplu geçiş yapacağımızı açıklıyorum” dedi.

“İL BAŞKANI KAYAMAN İL, İLÇE BAŞKANLIĞINI BIRAK, MUHTARLIK YAPAMAYACAK”

Şok iddialarda bulunan Sadet Kansız, “Selahattin Kayaman bana tehditlerde bulundu. Ben onu mahkemeye verdim. Kendisi il, ilçe başkanlığı, muhtarlık yapamayacak karakterde bir arkadaş. Beşkazalı olduğunu iddia etmiş, Beşkazalı değil, Beşkaza’nın ağzına bile, kelimesine bile yakışmayacak şahıstır. Bu şahıs, kendisi mimardır önce kendi meslektaşının hakkını yiyen, hukukunu yiyendir. Benim karşıma çıksın, parasını bile ödemeyen il başkanıdır. Beni arayan arkadaşlar söyledi, bu şahıs böyledir, diye. Muğla Teşkilatında selam veren yok, partisinde, teşkilatında, dört kişi, üç kişi kalmış bugün toplantısı varmış. Bana mesaj geldi, toplantısında 4 kişi varmış. 13 ilçeden bir tane ilçe başkanlığı kaldı. Nereye çalıştığı belli değil. Gelecek Partisi’nin durumu bu. İçler acısı. Gelecek Partisi diye bir parti güven vermediği için Türkiye’nin birçok ilinden aynı sıkıntılar var. Gönlüm el vermiyor. Yönetime sahip çıkmıyor. Yengem vefat etti, genel merkezden bu kadar adam gelmişiz,  baş sağlığı dilemeyen bir teşkilat var. Daha bu millete, bu vatandaşa, bu partiden ne beklenir” şeklinde konuştu.

“100 KİŞİ AK PARTİYE GEÇİYORUZ”

Kansız  “6’lı masa zaten adayını açıklayamadı. Adayını bulamadı. Seçim gelmiş, şurada 3 ay kalmış. 3 ay zarfında seçime gidilecek. Bu zarf içinde vatandaşlara vaatleri yok. İşleri güçleri Cumhurbaşkanı… Memleketin halinden haberleri olmadan, eleştirmekten başka bir şeyleri yok. Biz yönetim ve üyelerimizle birlikte 100 kişi civarında Ak partiye geçiyoruz. Benimle birlikte olan, sevdiğim bir 100 kişiyle de birlikte aşağı yukarı 200 kişiyle Fethiye’de Ak Parti’ye geçiyoruz. Son zamanlarda 6lı masanın güven vermemesi, dünya kontenjanında lider olarak Türkiye’yi temsil ettiğini, vatanımıza, milletimize sahip çıkan tek lider olduğu için. Bir tanesi gidip Amerika’dan icazet alıyor, diğer ülkeye yapılan yatırımları baltalayacağını, öbürü farklı açıklamalar. 7. ayak zaten belli. Biz milliyetçi bir ailenin çocuğu olarak, ülkenin çıkarlarını hangi parti gözetirse biz o partinin çatısı altında çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

About egegazetesi

Check Also

SEYDİKEMER’DE “ALİ RIZA BAŞARIR RESİM SERGİSİ” GÖZ KAMAŞTIRDI

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydikemer Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası ve 21 …