Çarşamba , Mayıs 18 2022
Anasayfa / Anasayfa / GEKA & Belediye İşbirliği İle Eğitim Verildi

GEKA & Belediye İşbirliği İle Eğitim Verildi

Fethiye Belediyesi ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğinde gerçekleşen GIS Tabanlı İmar ve Altyapı Projeleri üretilmesine yönelik  teknik eğitim çalışmalarıs sona erdi.  Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Belediyesi’nin ilgili tüm personelinin katılım sağladığı teknik destek programında,  harita ve imar projeleri, yol projeleri ve 3 boyutlu projelendirme eğitimleri verildi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) teknik destek programı kapsamında, Fethiye Belediyesi’nce başvurusu yapılan ‘GIS TABANLI İMAR VE ALTYAPI PROJELERİ ÜRETİYORUZ’ projesinin 10 günlük teknik eğitimi tamamlandı. Netcad Yazılım Firması eğitmeni tarafından verilen eğitimde; CBS kent proje uygulamaları, Harita ve İmar projeleri, Yol projeleri ve 3 Boyutlu Projelendirme konuları görüşüldü. Eğitime Fethiye Belediyesi’nden farklı birimlerde görev yapan Harita Mühendisleri, Şehir Plancıları, Teknikerler ve Teknisyenler katılım sağlamış olup, toplam 27 personel eğitimden faydalandı. Faaliyet sonucunda, coğrafi bilgi sistemlerinin hayata geçmesine yönelik, imar ve planlama alanlarında  güncel teknoloji kullanılarak vatandaşlarımıza hızlı ve etkin hizmet sunulması için teknik eğitimlerin alındığı belirtildi.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …