Cuma , Haziran 9 2023

FTSO Tarafından Gerçekleştirilen Cankurtaran Eğitimi Tamamlandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından gerçekleştirilen ve bronz (havuz) kategoride 3 gün, gümüş (deniz) kategoride ise 5 gün süren cankurtaran eğitimleri tamamlandı. Eğitimleri başarıyla tamamlayan 23 kişi, cankurtaran belgesi almaya hak kazandı.

Eğitim, Best Sualtı firması TSSF Dalış ve Cankurtaran Eğitmeni Savaş Yapman tarafından verildi. 25 Mayıs 2022 tarihinde Odamız Likya Salonu’nda başlayan eğitim, havuz kategorisinde Aliş Otel’de, deniz kategorisinde ise Koca Çalış Plajı’nda gerçekleştirildi. Eğitimlere katılan kursiyerler, havuz ve denizde boğulma tehlikesi geçiren kişileri su dışına çıkarma ve sonrasında yapılacak ilk yardım müdahaleleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutuldu. Eğitime katılanlardan 11 kişi bronz, 9 kişi bronz ve gümüş, 3 kişi ise gümüş kategoride cankurtaran belgesi aldı.

‘Tüm işletmelerde geçerli’

‘Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma Yönetmeliği’ kapsamındaki eğitim sonunda alınan belgeler, sertifikalı cankurtaran çalıştırma zorunluluğu olan tüm işletmelerde geçerli oluyor. Belgelerin 2 yıllık geçerlilik süreleri dolduktan sonra yenilenmeleri gerekiyor.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …