Perşembe , Ekim 6 2022
Anasayfa / Anasayfa / Fethiyespor Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

Fethiyespor Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Fethiyespor 89. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. 23 Mart 1933 yılında kurulan 89. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde Fethiyespor taraftarlar derneği (FETAD) tarafından düzenlenen çelenk sunma törenine büyük katılım oldu. Törende konuşan Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı; “ Fethiyespor’u En Üst Yerlere Taşımaya Çalışıyoruz” ifadelerini kullanırken, FETAD Başkanı Alper Samurkaş’ta, “89 yıldır devam eden bu çınar büyümeye devam edecek “ diye konuştu.

Fethiyespor’un 89. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törene Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, Teknik Direktör Selahaddin Dinçel, Fethiyespor Yöneticileri Nurkaya Gündoğdu, Metin Sevinç, Nacit Çatal, Osman Yiğit, Halil Uran, Cem Tufan, Nail Şal, Dr. Osman Kurtuluş ve Fethiyespor Eski Başkanları İsmail Öztürk, Okan Uysal ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye Fenerbahçe Taraftarlar Derneği Başkanı Cihan Ünal, Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, FETAD Başkanı Alper Samurkaş, Fethiyespor kadın taraftarları adına Güler Alpman, Fethiyespor eski yöneticileri, futbolcular, taraftarlar ve Fethiyespor’a gönül veren vatandaşlar katıldı. Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ve FETAD Başkanı Alper Samurkaş Atatürk anıtına Fethiyespor ve FETAD çelenklerini sunarken Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi.  Fethiyespor Kulübünün kuruluş yılının anlatıldığı törende Fethiyespor ilk başkanının Nevzat Yerguz olduğu hatırlatılıp o dönemin yönetim kurulu ve Fethiye Gençlik marşının hikâyesi anlatıldı.

“55 YILDIR İÇİNDEYİM”

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı törende yaptığı konuşmada Fethiyespor’u seven herkese teşekkür ederek; “Zor günlerden geldik, zor günlere gidiyoruz. Kırmızı- Beyaz şanlı bayrağımızın altında nasıl hep birlikteysek Lacivert- Beyaz Fethiyespor’un bayrağının altında da Fethiyespor’umuzu en üst yerlere taşımaya çalışıyoruz. Fethiyespor Fethiye’de her şeyin üst kimliğidir. Tüm arkadaşlarımız, yöneticilerimiz ve Fethiyespor’luyum diyen herkese bu bayrağı 89 yıldır bu günlere taşıdıkları için teşekkür ediyorum. Geçmişi bıraktık, yeniye bakıyoruz. Kulüpler geçmişi ve geleceği ile anılırlar. Yöneticilerimiz, Futbolcularımız ve teknik kadromuzla elimizden gelen her şeyi yapmaya söz veriyoruz. Ben 55 yıldır bu kulübün içindeyim, bu kulübün bir ferdiyim.” İfadelerini kullandı.

“FETHİYESPOR’U BÜYÜTMEK BİZLERE DÜŞÜYOR”

FETAD Başkanı Alper Samurkaş ise, Fethiyespor’un tarihçesini hatırlatıp; “ Öncelikle 89.yıl dönümü kuruluşumuza teşvik ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Siz değerli Fethiye’lilere, Fethiyesporlulara, Fethiyespor camiasına hoş geldiniz demek istiyorum. 1925’den atılan adımlarla bu günlere getiren tüm başkan, yönetici, futbolcu ve çalışanlarından vefat edenlerin ruhu şad olsun. Yaşayanlara uzun ömürler diliyoruz. Bu çınarı büyüttüler, büyütmeye devam etmekte bizlere düşüyor. “ dedi

FUTBOLCULARA DA SESLENDİ

FETAD Başkanı Alper Samurkaş, özellikle futbolcularada seslenerek, “ Siz değerli Fethiyespor futbolcularımıza sesleniyorum; Üzerinizdeki formada birçok anı birçok hikayeler canlanıyor. Sizler Fethiyespor kulübünün seçilmiş insanlarısınız. Bu gurur bizim aynı zamanda şerefimizdir. Bu şerefi ve onuru sizlerin yerine getireceğine layığı ile taşıyacağınıza inanıyoruz. Bu camiayı mutlu etmenizi sizden önemle rica ediyorum. Biz bu bayrağı devraldık bundan sonraki süreçte de bizden sonraki nesillere de bu bayrağı taşımak amaçlı yapacağımız etkinliklerde daha fazla kitleye ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Herkesin elini taşın altına koymasını bekliyorum. Nice 89. Yıllarımıza “ diye konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Karaçulha sakinlerinin mutlu günü

Fethiye Belediyesi ve Karaçulha Spor Kulübü işbirliğinde organize edilen etkinlik Karaçulha Kovanlık Futbol Sahasında gerçekleşti. …