Cumartesi , Ekim 23 2021
Anasayfa / Anasayfa / Fethiye’nin Zeynep Ablası Unutulmadı

Fethiye’nin Zeynep Ablası Unutulmadı

Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yönetimi tarafından eski başkan Merhume Zeynep Tuncel için ölüm yıldönümünde anma etkinliği düzenledi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür ve Sanat Merkezi önünde düzenlenen anma etkinliğine katılanlara tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.

Geçtiğimiz yıl Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı emekli öğretmen Zeynep Tuncel;  korona virüse yenik düşerek hayatını kaybetmişti. Fethiye’nin Zeynep ablası unutulmadı. Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yeni başkanı Candan Özdemir ve yönetim kurulu tarafından düzenlenen anma etkinliğine yoğun bir ilgi oldu. Anma etkinliğine; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, AK Parti kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz, CHP Fethiye Kadın Kolları başkanı  Gülümser Oymak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi üyeleri ile Zeynep Tuncel’in sevenleri katıldılar.

Anma etkinliğine katılanlara teşekkür eden Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yeni başkanı Candan Özdemir “Bu gün çok duyguluyuz ve bir kez daha Zeynep Başkanımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız. Sabah saatlerinde hem Zeynep ablamız hem de Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesinin kurucularından Hatice Devrim hanımefendiyi kabirleri başında Kuranı Kerim okutup, dualarla yad ettik. Bir kez daha Allah’tan geni gani rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bizler onların bıraktığı yerden bayrağı devir almış kişiler olarak Fethiye’mize hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah; Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubemizi daha üst seviyelere çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.  Basın mensuplarının sorularına cevap veren Candan Özdemir “Türk Kadınlar Birliği ülkemizde kurulan ilk sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Aynı zamanda Fethiye’mizde de 1969 yılında kurulan ilk sivil toplum kuruluşu olmaktadır.

Yönetimini seçimle devir aldığımız Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubemizin kendine ait bir yerinin bulunmayışı bizi derinden üzmektedir. Şu anda  yeni adresimiz Hükümet caddesi  Halk bankası yanı, Olcay Koç pasajındadır. Aynı yerde benim de işyerimde bulunmaktadır. Derneğimizin kapısı her zaman herkese açıktır. İnşallah derneğimizi kendisine ait daha güzel bir adrese taşımaktan çok büyük bir mutluluk duyacağız. Bu konuda Fethiye Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca bu konuda bize destek vereceğini ifade etti ve sözüne güveniyoruz. Zeynep ablamız için düzenlemiş olduğumuz anma etkinliğine katılan başta Fethiye Belediye başkanımız Sayın Alim Karaca olmak üzere Fetav başkanımız Dilek Dinçer’e, CHP Fethiye Kadın Kolları başkanı Gülümser Oymak’a, AK Parti kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz’a, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine, arkadaşlarımıza ve derneğimizin eski yöneticileri ile üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha derneğimizin kurucusu Hatice Devrim ve eski başkanımız Zeynep Tuncel olmak üzere hayatını kaybeden tüm üyelerimizi rahmet ve saygıyla bir kez daha anıyorum” dedi.

About egegazetesi

Check Also

Öztürk “Fethiye’nin Sorunlarına Değindi”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye’nin genel sorunlarına değinip, yapılması gereken çalışmaların eksik …