Salı , Mayıs 17 2022
Anasayfa / Anasayfa / FETHİYELİ GAZETECİLERDEN BAYRAMLAŞMA ETKİNLİĞİ

FETHİYELİ GAZETECİLERDEN BAYRAMLAŞMA ETKİNLİĞİ

Fethiye’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları bayramlaşma etkinliğinde bir araya geldiler.

Fethiye Gazeteciler Derneği yönetimi tarafından Çalış Sultan Aqua City tesislerinde düzenlenen bayramlaşma etkinliğine; Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Osman Baykuş, Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Gazeteci Seda Köktener, Çalış Sultan Aqua City işletmecisi Recep Balcı, Fethiye Gazeteciler Derneği yönetimi ve üyeleri ile Fethiye’de görev yapan ulusal basın mensupları katıldı. Yoğun ilginin olduğu bayramlaşma etkinliğine destek veren ve aynı zamanda eski bir gazeteci ve televizyoncu olan Çalış Sultan Aqua City işletmecisi Recep Balcı’ya teşekkür edildi. Fethiye basınının bayramını ve 3 Mayıs Dünya Basın özgürlüğü gününü kutlayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da bayramlaşma etkinliğine katılan gazetecilere çikolata hediye etti. Sultan Aquacity’de düzenlenen programda Fethiye’de çalışan basın mensupları birbirleriyle bayramlaştı. Çayların içilip kurabiyelerin yenildiği bayramlaşma programında bol bol sohbet edildi.

“GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Basın mensuplarının ve vatandaşların bayramını kutlayan Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Osman Baykuş açıklamasında “Gönül ne kahve ister ne kahvehane, Gönül muhabbet ister kahve bahane, demişler. Biz de Fethiye’de yaşayan gazeteciler olarak önceki bayramlarda partiler bayramlaşma düzenliyor biz ise kamerayı alıp koşuyoruz. Siyasi partiler düzenliyor, bürokrasi düzenliyor ve biz hep iş için gittik. Hep bayramlaşmalara iş için gittik. Bu kez de Seda Başkan ile fikir alış verişinde bulunarak kendimiz için bayramlaşma yapmak istedik. Bayramda birçok arkadaşımız şehir dışında bulunabiliyor ve Fethiye tatil yeri olduğu için misafirleri oluyor. Buna rağmen bayramlaşma yapalım dedik. Bunu geleneksel hale getirebiliriz. Hep beraber bayramlaşalım diye böyle bir program düzenledik. Yer ararken eski televizyoncu Recep ağabeyimizin daveti üzerine buraya geldik. Katılan veya katılamayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra her bayramda kendi aramızda bayramlaşırız. Araya pandemi girdi. Evlere kapandık. Sokaklara çıktık, görev yaptık ama birbirimizi göremedik. İnşallah bundan sonra bayramlarda hep birlikte oluruz” dedi.

“BAYRAMLAŞMA ETKİNLİĞİ İLK DEFA OLDU”

Muğla İnternet Gazeteciler Derneği Başkanı Seda Köktener’de açıklamasında “Öncelikle yerin benim için çok önemi var. Bu işe başlamama sebep olan Recep ağabeyim yıllar önce 21. yüzyıl televizyonunun sahibiydi. Bizim için bu meslekte her zaman büyüğümüzdür. Bu yeri bize açtığı için teşekkür ediyorum. Osman Başkan’a da teşekkür ediyorum. Fethiye’de birlik anlamında kuvvetli bir medyaya sahip olan bir ilçeyiz. Bu anlamda hepimizin bir çatı altında toplanması birçok kez gerçekleşti. Bayramlaşma seremonisi ise ilk defa oldu. Tüm katılan arkadaşlara da bizlerle birlikte olduğu için Muğla İnternet Gazetecileri Derneği adına teşekkür ediyorum’’ dedi.

“HEP DEVAMLI DOĞRU HABERLER VERMEYE DEVAM EDİN”

Eski gazeteci, televizyoncu ve Sultan Aquacity İşletmecisi Recep Balcı’da konuşmasında “Gazeteciliğin ne kadar meşakkatli olduğunu yakından bilirim. Osman Bey bu konuyu dile getirdiği zaman göğsümü gere gere sizleri ağırlayacağımı söyledim. Hep devamlı doğru haberler vermeye devam edin. Buraya gelen tüm gazeteci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

About egegazetesi

Check Also

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.