Cumartesi , Aralık 2 2023

Fethiye’deki Çifte Cinayeti Müge Anlı Çözecek

Fethiye’de 2016 yılında ormanlık arazide av tüfeğiyle vurulan ve katil zanlıları bir türlü yakalanamayan Cahit Paslı ve Hatice Paslı’nın yakınları ATV’de yayınlanan Müge Anlı ve ekibine başvurarak sır cinayetin perdelerinin aralanarak katilin yakalanmasını istediler.

Olay 2016 yılının Mart ayında Mendos dağı eteğinde meydana gelmişti. Fethiye’nin Bozyer mahallesinde yaşayan Cahit Paslı (44) ve eşi Hatice (38), Mendos Dağı eteklerine otlatmak için bıraktıkları keçilerini sabah saatlerinde plakasız motosikletiyle kontrole giderken, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından av tüfeğiyle Paslı çifti çeşitli yerlerinden vurularak olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Olayın hemen ardından Mendos dağı orman yolunda motosikletiyle antrenman yapan Türkiye Enduro Şampiyonu Serkan Özdemir ve Amerika’dan gelen sporcu arkadaşı Justin Leonard, Alışlıbaşı mevkiinde yolun kenarına devrilmiş plakasız motosikletin yanında iki kişi olduğunu fark etti. Trafik kazası geçirdiklerini tahmin ederek yardım etmek için motosikletini durduran Özdemir ve Leonard, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Özdemir, çiftin kanlar içinde olduğunu görünce cinayet şüphesiyle jandarmayı da aradı. Jandarma ve sağlık ekipleri, olay yerine geldiklerinde çoban çiftin hayatlarını kaybettiğini belirlemişti.

Müge Anlı’ya Başvurdular

2016 yılında yaşanan olay ardından çiftin yakınları Müge Anlı ve ekibine başvurdu. Üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen aydınlatılamayan cinayette köylülerden biri şüpheli olarak gösteriliyor.

About egegazetesi

Check Also

AB Tescili İçin İlk Adım Tamam

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) GEKA destekli  ‘Fethiye Kaya İnciri Coğrafi İşaret Tescili AB …