Cuma , Haziran 9 2023

Fethiye’de İYİ Partiye Yoğun Katılım

Geçtiğimiz günlerde AK Partiden istifa ederek İYİ Parti saflarına katılan Fethiye’li siyasetçi  ve iş insanı Onat Akdu, yaklaşık 200 arkadaşını İYİ Parti İlçe Binasına getirerek  İYİ Parti üyesi yaptı.  Rozet takma töreninde İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, İYİ Partiye her geçen gün teveccühün arttığını ifade ederken, Onat Akde ise, “Ramazan Ayının ardından İYİ Partiye katılımları sürdüreceğiz” dedi.

Fethiye’de 200 farklı siyasi parti üyesi, partilerinden  istifa ederek İYİ Parti saflarına katıldı. İYİ Parti Fethiye İlçe binasında gerçekleşen törenle İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Çoban’ın konuşmasının ardından yeni üyelere rozet takılarak üyelik kayıtları yapıldı.

İYİ Parti Fethiye’de büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından parti genel merkezinde 2014 yılında Milliyetçi Hareket Partisinden Fethiye Belediye Başkanı Adayı olan Ziraat Mühendisi Mehmet Üyük’e, MHP Seydikemer kurucu ilçe başkanı Av. Abdullah Küçükbozbaş’a ve geçtiğimiz dönem AK Partiden Fethiye Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunan İş Adamı Onat Akdu’ya İYİ Parti rozeti takılmıştı. Bu katılımların ardından Fethiye’de İYİ Parti saflarına katılımlar çoğaldı.

Son olarak geçtiğimiz dönem AK Partiden Fethiye Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunan İş Adamı Onat Akdu, beraberinde 200 ‘e yakın kişi İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığına getirerek partiye toplu katılım gerçekleştirdi. Toplu rozet takma törenine İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Doğru Yol Partisinden geçmiş dönem Muğla Milletvekilliği yapan latif Sakıcı’nın oğlu iş adamı Ahmet Sakıcı, İYİ Parti İl Başkan Yardımcıları ve İlçe yöneticileri katıldı.

“KATILIMLAR DEVAM EDECEK”

Üyelik çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Tüm teşkilatlarımızla sürekli olarak sahadayız. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu katılımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün burada birlik ve beraberliğimizi bir daha herkes görmüş oldu. Bizler İYİ Parti ailesi olarak sürekli büyüyecek ve daha faydalı işlere imza atacağız. Türkiye’mizin her köşesinde daha büyük katılımlar olacağı gibi güzel Fethiyemiz’de  de bu katılımlar artarak devam edecektir. Bugün Fethiye’mizin iş ve siyaset adamlarından Onat Akdu abimizin arkadaşlarının  partimize geçişini gerçekleştiriyoruz. Özellikle bu ekibin gençlerden ve kadınlardan olması bizi biraz daha mutlu etti ” dedi.

AK Parti hükümetinin ülkeyi yönetemediğini iddia eden İYİ Partili Çoban, “Artık İYİ Parti olarak Türkiye’de dile getirilemeyenleri, söylenemeyenleri dile getiriyoruz. Lamı cimi yok. Biz kitabın tam ortasından konuşuyoruz. Türk Milletinin elzem sıkıntılarını ve dertlerini dile getiriyoruz. Ve bunları sadece dile getirmekle kalmıyoruz. Çözüm önerilerinin metotlarını memleketimizin her bir köşesinde vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Güzel günlere çok az kaldı. Hukukun üstünlüğünün temel alındığı, demokrasi mekanizmasının tam anlamıyla çalıştığı, temel hak ve özgürlüklere saygı duyulduğu,sadakat kavramı yerine riyakatın tesis edildiği, eşitlik kavramını yürekten hissedeceğimiz, mekanizmaların tam anlamıyla çalıştığı eski Türkiye’yi inşa edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“İYİ PARTİYE GÜVENDİĞİM VE İNANDIĞIM İÇİN BURADAYIM”

Siyaset hayatında  Anavatan Partisi Gençlik Kollarında başladığını aktaran İş Adamı ve Siyasetçi Onat Akdu, “İşlerimizin yoğunluğu nedeni ile siyaset hayatıma ara vermiştim. Fakat 2014 yılında siyasete geri döndüm ve AK Partiden Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Fethiye Belediye Meclis Üyesi seçildim. Fethiye ve Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda 1/5000’lik mastır planları  konusunda çalışmalar içerisinde bulundum. Sonrasında iş yoğunlum nedeni ile siyasete ara verdim ve 2021 yılında Ak Partiden istifa ettim. Bu sürecin ardından da İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, İl Başkanımız Davut Cumhur Akmeşe ve İlçe Başkanımız Ali Fatih Çoban’ın teveccühleri ile İYİ Partiye davet edildim” diye konuştu.

Ak Parti hükümetinin tehlike çanları çalmakta olduğunu da aktaran Akdu, “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Cumhuriyetimiz gördüğü en büyük krizlerin içerisinden geçiyor. Her ne kadar enflasyon oranı şu dense de, biz çok iyi biliyoruz ki maalesef onların dediği gibi değil. Artık tencereler kaynama da zorlanıyor, Üreticimiz, sanayicimiz, tarım sektörümüz büyük sıkıntılar içerisinde. Doğal haliyle buna bağlı silsileler  sıkıntı içerisinde. Özellikle sabit gelirli vatandaşlarımız, enflasyon karşısında bir artışa sahip oluyor gibi gözükseler de, taktir edilmeli ki enflasyon karşısındaki ifadeleri hiçbir anlam ifade etmiyor. Yani bizim paramızın değeri gün geçtikçe düşüyor. Biz İYİ Parti olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemi istiyoruz. Yasamanın ve yargının birbirinden ayrıldığı bir sistem istiyoruz. Kararnamelerle yönetilmeyip, özellikle  Türkiye Büyük Millet Meclisinin üzerinde  hiçbir gücün olmadığı, bizim kurucu değerlerimizi sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün meclisi ile yönetilen bir sistemden yanayız” dedi.

About egegazetesi

Check Also

CANKURTARAN EĞİTİMİNE KATILAN 12 KİŞİ BELGE ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Bronz (havuz) Cankurtaran Eğitimi …