Perşembe , Ekim 6 2022
Anasayfa / Anasayfa / FETHİYE-SEYDİKEMER ZEYTİNYAĞI, FUARLARA TAŞINIYOR

FETHİYE-SEYDİKEMER ZEYTİNYAĞI, FUARLARA TAŞINIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) gerçekleştirilen zeytinyağı sektör toplantısında markalaşma ve zeytinyağı fuarlarına katılım konusu ile sektörel sorunlar istişare edildi.

FTSO Likya Salonu’nda 4 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu, Fethiye ve Seydikemer bölgesindeki zeytin ve zeytinyağı üreticileri katıldı. Toplantıda ilk olarak Fethiye ve Seydikemer zeytinyağının ulusal ve uluslararası fuarlara taşınması konusu gündeme geldi. Zeytinyağının markalaşması için adım atılması gerektiğini belirten zeytinyağı üreticileri, bölgeye özgü zeytinyağının kalitesine sonuna kadar güvendiklerini kaydetti.

FTSO olarak imalatçı firmaların ürünlerini farklı mecralarda tanıtması, ticari işbirlikleri kurması ve ticaret hacimlerini genişletilmesi için çaba sarf ettiklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Önümüzdeki aylarda gerçekleşecek zeytinyağı fuarlarına katılmak isteyen firmaların FTSO çatısı altında ürünlerini tanıtmaları için girişimlerde bulunacağız. Diğer taraftan yöremize özgü zeytin ve zeytinyağı çeşitlerinin belirlenmesinde firmalarımızla işbirliği yapmak istiyoruz. Bölgemizde oldukça değerli zeytinyağı üretimi mevcut. Amacımız sağlık için önemli faydaları olan, polifenolü oldukça yüksek, özel zeytinyağımızın ulusal ve uluslararası boyutlarda tanınmasını sağlamak. Zeytinyağımızı markalaştırmak ve imalatçı üyelerimizi desteklemek en önemli hedeflerimiz.” diye konuştu.

Toplantı zeytinyağı firma yetkililerin fuar çalışmaları ile yöresel zeytinler ile ilgili görüşlerini aktarmaları ile sona erdi.

About egegazetesi

Check Also

Karayiğit “Yeni Uygulama Ziraat Odalarını Devre Dışı Bırakıyor”

1 Ekim tarihi itibari ile Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvurularının e- Devlet üzerinden yapılmaya başlaması …