Salı , Ağustos 9 2022
Anasayfa / Anasayfa / “Fethiye Anjiyo Ünitesine Kavuşuyor”

“Fethiye Anjiyo Ünitesine Kavuşuyor”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, geçtiğimiz günlerde CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in “Anjiyo Cihazı  Nerede?”  sorusuna cevap vererek, “Arkadaşımız yine bulanık suda balık avlıyor, yanlış mesajlar ile algı yönetmeye çalışıyor. Sayın başkan hastane acil girişi önünde gazetelerin üçüncü sayfa haberlerindeki olayları işaret edercesine resim çektirip şov yapacağına keşke hastanemizin başhekimine uğrayıp biraz bilgilenseydi” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, geçtiğimiz günlerde Fethiye’deki yazılı ve görsel basına servis ettiği haber metninde “Anjiyo Cihazı  Nerede?”   başlığıyla AK Parti Fethiye İlçe Başkanına göndermede bulunmuştu. Bu açıklamanın üzerine AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk de her ay yaptığı aylık basın değerlendirmesinde CHP’li İlçe Başkanı Mehmet Demir’e cevap vererek, “Fethiye’miz anjiyo ünitesine kavuşuyor. Bakanlığımızdan onay çıktı. Sayın CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, yine bulanık suda balık avlıyor, yanlış mesajlar ile algı yönetmeye çalışıyor” diye konuştu.

“SALGINLA MÜCADELE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR”

2021 yılının zor bir yıl olduğunu belirten Öztürk, “ Dünya genelinde devam etmekte olan Covid-19 salgını zaman zaman yeni varyasyonlar ile hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Pandemi tüm dünyada çok sayıda can kayıplarına neden oldu ve olmaya devam etmekte. Aşılamanın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte yaşayarak gördük.  Burada şunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki sağlık bakanlığımız bu salgın ile dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinden daha başarılı biçimde mücadele  ediyor. Ak Parti iktidarımızın yirmi yıllık döneminde sağlık sektöründe yapılan yatırımların, gerçekleştirilen başarılı uygulamaların sonuçlarını, meyvelerini aldık. Şehir hastaneleri, devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, ambulans filoları, ambulans uçakları, helikopterleri ve yetişmiş sağlık ordusu ile vatandaşlarımıza başarılı hizmetler verdiler, vermeye devam ediyorlar. Ne mutlu ki  Türk üniversitesinde,  Türk bilim adamları, Türk aşısı TURKOVAC aşımızı yaptı ve  seri üretimine başladık. Dünyada aşı üretebilen altı ülkeden biri olduk. Bilim adamlarımıza ve sağlık ordumuza bir kez daha tebrik ve  teşekkürlerimizi  sunuyoruz” dedi.

“PANDEMİ TÜM DÜNYADA EKONOMİLERİ ETKİLEDİ”

Pandemi sürecinin en çok üretimi engellediğini belirten Öztürk,  “Pandemi ile birlikte tüm dünyada üretim durdu ya da durma noktasına geldi. Tedarik zincirleri aksadı, maliyetler hat safhada arttı. Amerika ve Avrupa 40 yılın en yüksek enflasyonu ile karşılaştılar. Enerji krizleri ortaya çıktı, Petrol fiyatları arttı. Dünyada doğalgaz fiyatları altı kat arttı. Küresel olarak yaşanan sıkıntılı bir dönem yaşandı. Dünyanın geçtiği bu sıkıntılı dönemde ülkemizde de bazı sıkıntılar yaşandı. Bu süreçte hükümetimiz doğal gaz, akaryakıt ve elektrik fiyatlarını sübvanse ederek vatandaşlarımızın aile bütçelerine katkı verdi. Enerji sektöründe yapılan sübvanse ve vazgeçilen vergi gelirleri 125 Milyar TL seviyesinde.  Yılın son aylarında maalesef ekonomik bir kuşatma altına alınmaya çalıştık. Kur ataklarına maruz kaldık. Dolar 18 TL seviyelerine kadar suni bir şekilde yükseltildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde ekonomi yönetimimizin almış olduğu bir dizi kararlar ile dövizdeki yükselişin önüne geçildi ve kontrol altına alındı. İnşallah yeni ekonomi programı ile yatırım, istihdam, üretim, ihracat büyüme yolunda ülkemiz yoluna devam edecek. Vatandaşımızın etkilenmemesi için azami kararlar uygulamaya alınıyor” diye konuştu.

“EKONOMİK TEDBİRLER İLE VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik tedbirler konusunda başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden AK Partili Öztürk, “Yüzde 50’nin üzerinde bir artış yaparak asgari ücreti 4.253 liraya çıkardık. Asgari ücretten Gelir ve Damga vergisini kaldırarak çalışanların alım gücü arttırıldı ve işverenlerin vergi yükü azaltıldı.  Korumalı mevduat hesapları uygulamaya alındı.  Vatandaşlarımız bundan sonra kur artacak kaygısı ile mevduatını Türk Lirası yerine dövizde tutmasına ihtiyaç duymayacak. Alınan yeni kararlar ile bireysel emeklilikte devlet katkısı yüzde beş arttırılarak yüzde otuza çıkartıldı. iktidarımız ihracata dayalı büyümeyi destekliyor. 2021 yılında 225 milyar dolar ile ihracatta tarihi rekorlar kırdık, dünyada en hızlı büyüyen ikinci ülke olduk. Dünya genelinde ticaret hacmimiz katlanarak artıyor. 1 milyar doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısı 2002’de 9 iken 2021’de 48’e ulaştırdık. Ülkemizde  1 milyar doların üzerinde ihracat yapılan ürün sayısı 40’ın üzerinde” şeklinde konuştu.

“CHP’li DEMİR HALKIMIZI YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR”

Geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanının “Anjiyo Cihazı  Nerede?”  başlıklı haberine de sert bir dille cevap veren Öztürk, “AK Parti iktidarının sağlık sektörüne verdiği önemi sadece 84 milyon insanımız değil tüm dünya biliyor. Sağlık sektöründeki yatırımlarımız ülkemizin her yerinde olduğu gibi Muğla’mızın diğer ilçelerinde ve  Fethiye’mizde de devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde Ak Parti Muğla Milletvekillerimiz Fethiye’lilere bazı müjdeler vermişti. Bunlardan birisi pandeminin teşhisinde en önemli unsurlardan birisi olan PCR cihazı idi. Bu cihaz Fethiye devlet hastanemize kazandırıldı ve uzun zamandır vatandaşlarımızın hizmetinde. Diğer bir müjde ise Milletvekilimiz sayın Yelda Erol Gökcan hanımefendinin Fethiye’mize verdiği Anjiyo ünitesi müjdesiydi. Bu konuda geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisi ilçe başkanı devlet hastanemizin acil kapısının önünde poz vermiş ve parmağı  ile acil girişini göstererek  anjiyo ünitesinin nerede olduğunu sormuş. Sayın arkadaşımız yine bulanık suda balık avlıyor, yanlış mesajlar ile algı yönetmeye çalışıyor. Sayın başkan hastane acil girişi önünde gazetelerin üçüncü sayfa haberlerindeki olayları işaret edercesine resim çektirip şov yapacağına keşke hastanemizin başhekimine uğrayıp biraz bilgilenseydi.

Kıymetli arkadaşlar, bilindiği gibi anjiyo üniteleri genellikle ilçelerde değil  il merkezlerinde bulunuyor. Bunun bir istisnası Alanya ilçesi. Bunun sebebi de Alanya’da Tıp fakültesinin bulunması. Bunun ikinci istisnası inşallah Fethiye’miz olacak. Muğla milletvekillerimiz sayın M.Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan sağlık bakanımız sayın Fahrettin Koca ile görüşerek Fethiye’mize bir anjiyo ünitesi sözü almışlardı. Milletvekilimiz sayın Yelda Erol Gökcan 6 Kasım 2021 tarihinde bir dizi program için geldiği Fethiye’mizde anjiyo ünitesinin 2022 programına alındığını söylemişti. Ana muhalefet ilçe başkanı Fethiye’mize kazandırmakta olduğumuz anjiyo yatırımı için Milletvekilimiz sayın Yelda Erol Gökcan’a teşekkür etmek yerine saldırmayı tercih etmiştir. Ana muhalefet partisi ilçe başkanı  haddini aşmaya devam ediyor. Armut dibine düşer. Genel başkanları geçtiğimiz günlerde ulaştırma bakanımıza mesnetsiz ithamlarda bulundu ve canlı televizyon yayınında cevabını aldı. İşleri güçleri algı operasyonu yapmak, çamur at izi kalsın politikası yapmak, dikkatleri başka noktalara çekmek.Kıymetli hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Fethiye’miz anjiyo ünitesine kavuşuyor. Bakanlığımızdan onay çıktı. Daha önce de açıklamıştık. Sağlık il  ve ilçe müdürlüğümüz ile başhekimliğimiz hastanede anjiyo ünitesinin kuruluşu için lokasyon tespitini yaptılar. Gerekli projeler hazırlandı. İnsan hayatını ilgilendiren bu tür projeler birtakım teknik çalışmaları gerektiriyor. Enerji hatlarından, bina düzenlemesine tek tek çalışmalar yapılması gerekiyor. Anjiyo ünitesinde kurşun kaplama işlemi gerekiyor.  Ana muhalefet partisi Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir’e hatırlatmak isterim: bu işler bilgi, tecrübe, teknik çalışma gerektiren işler. Bu işler kaldırım taşları  söküp takmaya, asfalt yaması yapmaya  benzemez.  Boya, badana yapmaya, popülist işler ile uğraşmaya, hiç benzemez. Yalanla, dolanla, algı ile peynir gemisi yürümez. Biz AK Parti’yiz. Söz verdik mi yaparız. Hem de en güzelini. Tekrar söylüyorum gerekli hazırlıklar yapıldı, bakanlıktan onay çıktı. İnşallah kısa sürede tamamlanacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Vatandaşlarımız anjiyo için uzaklara gitmesine gerek kalmayacak”  şeklinde konuştu.

“500 YATAKLI YENİ DEVLET HASTANESİ YAPACAĞIZ”

500 yataklı Fethiye Devlet Hastanesi projesinin yakın tarihte yürürlülüğe gireceğini de belirten Öztürk, “Milletvekillerimiz sayın Yelda Erol Gökcan ve M.Yavuz Demir ve il başkanımız sayın Kadem Mete’nin gayretleri ile Fethiye’mize 500 yataklı yeni bir yerde yeni bir devlet hastanesi yapımı onay aşamasında.  Yeni hastanemiz yapılınca hastanemiz yatak kapasitesi yüzde yüzden fazla artacak, hastanemiz A rolüne kavuşacak ve mevcut devlet hastanesinde bulunmayan bölümlere, uzman hekimlere  ve tedavi yöntemlerine de kavuşmuş olacağız” ifadelerinde bulundu.

“FETHİYE’MİZE YENİ BİR SAĞLIK YATIRIMI DAHA MÜJDELİYORUZ”

Fethiye’ye sağlık sektöründe yeni bir müjde daha veren Öztürk, “Kıymetli arkadaşlar, Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü binası, Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon projeleri Cumhurbaşkanlığımızın onayından çıkmıştır. Bu yıl içinde projesi tamamlanarak ihaleye çıkılacak” dedi.

“FETHİYE DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK”

Fethiye’ye doğal gaz geleceğinin de müjdesini aktaran AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Ülkemizin yüzde seksenine ulaşan ve yüzde yetmiş biri tarafından kullanılmakta olan doğalgazı Fethiye’miz ile buluşturmak üzere çalışma başlattık. Fosil  yakıtlardan daha çevreci ve ekonomik olan doğal gazı inşallah  Fethiye’lilerin  hizmetine sunacağız. Fethiye’miz her şeyin en güzeline layık. Sözlerime son verirken, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını yeniden tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yıl diliyorum” şeklinde konuştu.

About egegazetesi

Check Also

Belediye Personeli Karadere Plajını Temizledi

Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Karadere Plajında temizlik çalışması yaptı. Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri …